UWAGA!

Start odnosi się do słów prezydenta

 Elbląg, Start odnosi się do słów prezydenta

Rada Sponsorów EKS Start Elbląg wyraża swoje zaskoczenie stwierdzeniem prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, że Urząd Miejski w Elblągu zabezpiecza w 75% budżet klubu, a sponsorzy, włącznie z tytularnym, wspierają klub symbolicznie. Jesteśmy przekonani, że prezydent został wprowadzony w błąd przez podległych mu pracowników - piszą w przesłanym naszej gazecie komunikacie przedstawiciele Rady Sponsorów.

Kram Start Elbląg wystosował kolejny komunikat prasowy, tym razem odnoszący się do wczorajszej konferencji prasowej prezydenta Witolda Wróblewskiego. Poniżej przytaczamy jego treść:
      
       Informacja, że 75 % budżetu pochodzi z samorządu i to samorząd jest rzeczywistym strategicznym sponsorem godzi w dobre imię naszych partnerów, a w szczególności w wizerunek sponsora strategicznego firmy Kram S.A. Taka postawa Prezydenta jest zwyczajnie nie na miejscu i może spowodować odpływ sponsorów na czele ze sponsorem tytularnym. Należy wyjaśnić, że prezydent mija się z prawdą mówiąc o kwocie 100 tys. zł od firmy Kram. Sponsor tytularny, który obdarzył nas wielkim wsparciem finansowym, ale także swoim zaangażowaniem w działania klubu, jest dyskredytowany przez prezydenta. Właścicielowi firmy Kram S.A. trzeba oddać szacunek za wkład włożony w rozwój klubu, który jest klubem miejskim, klubem kibiców, a nie prezydenta, zarządu czy sponsorów. Niestety nasz strategiczny partner oraz pozostali sponsorzy zostają przedstawieni w złym świetle.
       EKS Start Elbląg działa w formie stowarzyszenia i co roku składa sprawozdanie finansowe. Firma Kram S.A. została sponsorem tytularnym Startu w 2016 roku. Od tego czasu finanse klubu wyglądały w następujący sposób:
      
      
rok budżet klubu miasto spółki miejskie sponsorzy
2016 2 014 556 zł 450 000 zł 236 000 zł 1 328 556 zł
2017 2 133 533 zł 550 000 zł 236 000 zł 1 347 533 zł
2018 (plan) 1 800 000 zł 655 000 zł 236 000 zł 709 000 zł (brakuje 200 tys. zł)

      
       Jak wynika z powyższego zestawienia, większość środków na działalność klubu w latach ubiegłych zabezpieczali zarząd klubu oraz rada sponsorów. Wsparcie finansowe miasta było o wiele mniejsze, niż przedstawił prezydent. Wyjątkowo, w bieżącym roku, po wycofaniu się jednego ze sponsorów, pozyskaliśmy 709 000 zł, a nie, jak mówi prezydent 100 000 zł. Niestety w tak krótkim czasie nie jest możliwe pokrycie całej straty, która powstała po wycofaniu się sponsora. Dlatego też zarząd wystosował prośbę o wsparcie finansowe do prezydenta Elbląga w wysokości 200 000 zł, których brak w budżecie może spowodować wycofanie klubu z rozgrywek. Nieprawdziwe jest stwierdzenie prezydenta, że klub podpisuje umowy bez pokrycia finansowego. Budżet klubu po stronie wydatków został zredukowany, a klub zakontraktował zawodniczki, na które go stać. Kadra zespołu została zmniejszona i odmłodzona. Jest to jeden z punktów wdrażanego przez klub planu naprawczego.
       Podczas konferencji prasowej prezydent zaliczył do środków przekazywanych przez miasto na klub kwotę 150 tys. zł z tytułu sprzedaży karnetów. Informujemy, że do kasy klubowej za sprzedaż karnetów w roku 2017 wpłynęło 39 558,75 zł.
       Niezrozumiała jest również opinia o ludziach z klubu, którzy bezinteresownie pracują na rzecz środowiska piłki ręcznej. Niezwykle zasłużony dla naszego klubu prezes zarządu Stanisław Tomczyński sprawuje swoje stanowisko społecznie. Także nowo powołany dyrektor Łukasz Kuliński pełni swoją funkcję bez wynagrodzenia z klubu zgodnie z uchwałą nr 5/2018 z dnia 11.06.2018 zarządu Elbląskiego Klubu Sportowego Start Elbląg.
       Dotychczasowa współpraca prezydenta, miasta oraz pozostałych sponsorów pozwoliła promować Elbląg poprzez sport. Szkoda byłoby tego nie kontynuować. Mamy nadzieję, że nie jest celem prezydenta zniechęcenie sponsorów do wspierania sportu. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, którą okazuje nam prezydent w postaci środków finansowych, a także za możliwość korzystania z miejskiej infrastruktury. Hala sportowa jest udostępniona nieodpłatnie. Natomiast nie jest tak, że klub nie płaci za nic. Po naszej stronie leży chociażby opłata za zabezpieczenie medyczne, obsługa spikerska, opłaty sędziowskie czy też zawieszanie banerów sponsorów na mecze PGNiG Superligi. Miasto Elbląg, oprócz obiektu na mecze, zabezpiecza służby porządkowe i informacyjne. W zamian za to cały zysk ze sprzedaży biletów trafia do kasy miejskiej.
       Niemniej jednak Start Elbląg odwdzięcza się za wsparcie miasta w sposób najlepszy z możliwych w postaci dobrych wyników klubu w ostatnich sezonach. Nasz klub co roku bije się o medale Mistrzostw Polski promując miasto Elbląg w całej Polsce. Nie bez znaczenia jest również udział Startu w rozgrywkach międzynarodowych. Niewątpliwie promocja poprzez sport jest jedną z najbardziej popularnych form promocji, a nasz klub w doskonały sposób wywiązuje się z tego zadania.
      
      
Rada Sponsorów EKS Start Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prezydent to grabarz elbląskiego sportu. Zapisze się na kartach historii. To za jego czasów męska piłka ręczna się rozsypała, teraz kładzie na łopatki damską.
 • Wróbel obudź się, bo nie będzie co zbierać :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  11
  Kibic1(2018-07-05)
 • Czego się nie dotknie, to klapa. Przyszedł na mecz Olimpii - przegrała 5:0,prowadził przejazd podczas złotu motocyklistów - jeden z nich uległ wypadkowi, przyszedł na strefę kibica - Polska przegrała dwa razy (na szczęście nie był na trzecim meczu). Teraz te kluby, masakra
 • Dobrze ze wybory już blisko. Może znajdują się prawdziwi przyjaciele sportu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  12
  Oskar79876(2018-07-05)
 • jeżeli Pan prezydent ma taką samą wiedzę o sprawach miasta jak o sprawach klubu to ludziska kochani czeka was zagłada ekonomiczna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  7
  Tedsa(2018-07-05)
 • Brawo START!!! Brawo Dziewczyny. Panie Prezesie Andrzeju, teraz Pan przejrzał chyba na oczy z kim ma Pan do czynienia. Serce pan włożył w ten klub. Przepraszam za słowo' żebrze" Pan o pieniądze (w dobrym tego słowa znaczeniu). jak Prezydent Wróblewski mógł tak Pana potraktować. START to wizytówka Elblaga. Nie wiadukt!!! i Nie Tunel!! Ale MARKA START. Kibice MUSIMY "PODZIĘKOWAĆ" PREZYDENTOWI!!! Panie Prezesie KIBICE są z Panem i DZIEWCZYNAMI!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  10
  KIBICSTARTU(2018-07-05)
 • A może uda się pozyskać fundusze unijne Panie Prezydencie? Hihi Przecież bez nich ani rusz????
 • Co za człowiek. To Prezydent???? Przecież każdy klub ma sponsora!!! Zamiast się cieszyć Wróblewski niszczy Pana Tomczyńskiego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  8
  STARTTAK(2018-07-05)
 • Wywalanie 800 tysięcy rocznie z pieniędzy podatników na poziom sportowy niewiele wyższy od gry w liceum to jakiś żart.
 • Wróblewski pokazał jaki jest na prawdę. Zamiast się cieszyć i pomóc to ma pretensję do klubu że się rozwija. A Stowarzyszenie Sportów Zimowych to popierał bo to jego kolesie. PAMIĘTACIE?? Kibice Startu - Nie dla Wróbla. NIE CHCEMY WRÓBLEWSKIEGO NA MECZACH. KONIEC.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  10
  Start(2018-07-05)
 • Poziom twojej wiedzy jest o wiele niższy od liceum
 • Co za koleś ten Wróblewski? Panie Stanisławie. Kibice są z Panem. Kibicujemy Startów. Nie dla Wróbla. C
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  6
  Nie dla W(2018-07-05)
Reklama