Start pokonał Piotrcovię. 10 bramek Sylwii Lisewskiej (piłka ręczna)

Elbląg, Start pokonał Piotrcovię. 10 bramek Sylwii Lisewskiej (piłka ręczna)

W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi elbląski Start wygrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 29:21 i zapewnił sobie minimum czwarte miejsce przed fazą play-off. Zobacz zdjęcia.

Do dzisiejszego pojedynku, mimo że z teoretycznie łatwym rywalem, elblążanki musiały podejść mocno skoncentrowane. Stawką meczu było czwarte miejsce w ligowej tabeli i względny spokój przed ostatnim meczem rundy zasadniczej. Piotrkowianki mają już zapewnione miejsce w najlepszej ósemce, jednak by nie trafić w dalszej fazie rozgrywek na lidera tabeli, również musiały spotkanie wygrać. Drużyna Michała Pastuszko miała jednak niewielkie szanse na pokonanie dobrze dysponowanego Startu. W pierwszej rundzie elblążanki wygrały wysoko, bo różnicą aż jedenastu goli. Wtedy ze świetnej strony pokazała się Patrycja Świerżewska, a w ekipie rywala była zawodniczka EKS Edyta Szymańska. Obie piłkarki rzuciły wtedy po siedem bramek. W dzisiejszym meczu zadebiutowała nowa bramkarka Startu Natalia Warywoda.

Piotrkowianki rozpoczęły mecz od obrony 5-1, na wysuniętej pozycji Sylwię Lisewska kryła Andela Ivanović. Pierwsze dwie bramki padły z rąk przyjezdnych, elblążanki trafiły po raz pierwszy dopiero w 4. minucie meczu. Nieźle między słupkami spisywała się Daria Opelt, która w pierwszej połowie na pięć zasądzonych rzutów karnych obroniła dwa, była również skuteczna w sytuacji sam na sam. Gdy przez około trzy minuty nasze zawodniczki męczyły się w ataku i o czas poprosił Andrzej Niewrzawa. Po wznowieniu nadal skuteczniejsze były piotrkowianki, które w 12. minucie prowadziły 6:3. W kolejnych akcjach na wysokości zadania, po raz kolejny, stanęła Sołomija Szywerska, a jej koleżanki z pola zaczęły odrabiać straty. Od 13. do 20 minuty meczu Start trafił do siatki rywalek pięciokrotnie i nie stracił w tym czasie ani jednego gola. Piotrkowianki próbowały wyłączać z rozegrania dwie elblążanki, jednak dość szybko zrezygnowały z tego typu obrony. W 26. minucie, po rzucie Aleksandry Kwiecińskiej, Start prowadził 11:8. W końcówce przyjezdne zdołały odrobić jedną bramkę i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:12.

Drugą połowę nasze szczypiornistki rozpoczęły od dwóch straconych goli. Zaraz jednak odpowiedziały taką samą liczbą trafień i było 16:14. W 36. minucie kolejny rzut karny wywalczyła Sylwia Matuszczyk, a na bramkę zamieniła go jej imienniczka z nr 31 na koszulce. Czujna w obronie była Magda Balsam i po jej przechwycie oraz golu Joanny Wagi, EKS prowadził 19:15. W tej połowie dużo lepiej wychodziło naszej drużynie egzekwowanie rzutów karnych i gdy kolejny wykorzystała Sylwia Lisewska, tablica wyników wskazywała 21:16. Zespół przyjezdny próbował niwelować straty, bramkę ze skrzydła dołożyła Vladislava Belmas, a z kontrataku Andela Ivanović i było 22:19. Nasze zawodniczki  na więcej im nie pozwoliłyi i przez kolejne osiem minut rzuciły cztery bramki i znów nic nie straciły (26:19). Końcówka meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, a debiut na parkiecie superligi zaliczyła nowa bramkarka Startu Natalia Warywoda. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:21.

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:21 (14:12)

Start
: Szywerska, Warywoda - Lisewska 10, Matuszczyk 4, Balsam 3, Jędrzejczyk 3, Dankowska 2, Waga 2, Muchocka 2, Kwiecińska 2, Świerżewska 1, Andrzejewska, Hawryszko, Szopińska, Gerej.
       Piotrcovia: Opelt, Jurkowska, Sarnecka - Szymańska 6, Sobińska 3, Kopertowska 3, Belmas 3, Wypych 2, Jałoszewska 2, Kucharska 1, Ivanović 1, Matyja, Szafnicka, Olek.

W najbliższą sobotę nasze zawodniczki rozegrają w Turcji mecz rewanżowy Challenge Cup z BSB Izmir, a w środę (2 marca) zmierzą się na wyjeździe z gdańskim Łączpolem. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się pod nr tel. 509 531 250. Wstępnie wyjazd planowany o godzinie 16:00, koszt to jedyne 10 zł. Wstęp na halę jest bezpłatny.