Start wygrał turniej w Sławnie

Elbląg, źródło: Facebook Miasto Sławno
źródło: Facebook Miasto Sławno

Piłkarki ręczne EKS Start Elbląg okazały się bezkonkurencyjne na turnieju w Sławnie, gdzie mierzyły się z obecnie wyżej notowanymi od nich zespołami PGNiG Superligi. Elblążanki wygrały dwa spotkania, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającą się drugą rundą.

Turniej w Sławnie miał być być dla naszej drużyny, a także Energi Koszalin i Pogoni Szczecin ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek. Każdy z tych zespołów ma już za sobą kilka sparingów, a elblążanki i koszalinianki rywalizowały ze sobą kilka dni temu. Wtedy podpiecze Anity Unijat wygrały 26:25, zatem zawodniczkom EKS zależało na rewanżu. To właśnie koszalinianki były pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Niewrzawy na Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sławna. Elblążanki grały bardzo dobrze w obronie, o czym świadczy tylko siedem straconych bramek w pierwszej odsłonie zawodów. Same w tym czasie trafiły do siatki czternastokrotnie. Po zmianie stron koszalinianki zabrały się za odrabianie strat i w 43. minucie zdobyły bramkę kontaktową. Na szczęście nasze piłkarki złapały właściwy rytm, wróciły do gry i pokonały rywalki 26:23.
       Nieco ponad dwie godziny po zakończeniu pierwszego meczu elblążanki znów wybiegły na parkiet, by tym razem zmierzyć się z Pogonią. To spotkanie miało już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg, jednak to nasze zawodniczki nieznacznie prowadziły. W 19. minucie szczecinianki doprowadziły do wyrównania po 9, by do przerwy odskoczyć na dwie bramki. Już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy elblążanki doprowadziły do remisu. Kwadrans przed gwizdkiem końcowym Portowe miały kilka goli przewagi, jednak podopieczne Andrzeja Niewrzawy świetnie rozegrały końcówkę meczu. Dziewięć rzuconych bramek przy jedynie trzech straconych mówi samo za siebie. Piłkarki Starty wygrał 28:25 i puchar trafił do ich rąk.
       - Turniej w Sławnie miał dla nas duże znaczenie, ponieważ było to nasze bezpośrednie przygotowanie do drugiej rundy superligi kobiet - powiedziała Aleksandra Jędrzejczyk. - Wygrana dwóch sparingów, a w konsekwencji całego turnieju daje wiele radości, aczkolwiek dostrzegamy także nasze mankamenty, które musimy zniwelować przed kolejnymi ważnymi spotkaniami ligowymi. Grudzień był dla nas bardzo ciężkim miesiącem, ale jak widać ciężka praca popłaca. Z niecierpliwością czekamy na 7 stycznia, kiedy podejmiemy drużynę z Piotrkowa - podsumowała zawodniczka. - Wygraliśmy turniej i ogromny puchar trafił do nas. W pierwszym i drugim meczu rewelacyjnie zaprezentowała się Wioleta Pająk, ładnie z powrotem wkomponowała się w zespół Joanna Waga. Cieszy atak, bo wygląda coraz lepiej - dodał drugi trener Tomasz Popowicz.
       W meczu o drugie miejsce turnieju Pogoń pokonała Energę 27:26.

EKS Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 26:23 (14:7)