UWAGA!

Start wygrał w Chorzowie (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg, w meczu drużyn walczących o utrzymanie się w ekstraklasie, pokonały 28:24 Ruch w Chorzowie. Tym samym potwierdziły swoją klasę i umocniły się na dziewiątym miejscu w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem dominacji Ruchu. Główna w tym zasługa bardzo dobrze dysponowanej Krystyny Wasiuk, bramkarki gospodyń, która odbijała większość rzutów elblążanek. W efekcie od remisu 1:1 w 7 min. meczu, w 24 min. było 9:5 dla Chorzowa. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Ślązaczek 11:8.
     Po wznowieniu gry po przerwie w 36 min. elblążanki przegrywały tylko 12:11, a w 42 min. prowadziły dzięki skutecznym interwencjom bramkarki Iwony Łoś 17:14. Radość w Starcie trwała krótko, bo gospodynie postawiły na solidną obronę i ataki wykańczane celnymi trafieniami. Zniwelowały przewagę Startu, a w 50 min. prowadziły 21:20. Wtedy szturm przypuściły piłkarki z Elbląga. Dwa trafienia Hanny Sądej sprawiły, że elblążanki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Start umocnił się na 9. miejscu w tabeli.
     
     Składy i bramki
     Start: Miecznikowska, Łoś, Ziajka - Dolegało 5, Sądej 7, Cekała 1, Tutaj 4, Szklarczuk 4, Mihdaliova 5, Joszczuk 2. Kary 2 min.
     Ruch: Wasiuk - Karosz 1, Kręciła 2, Radoszewska 3, Samuel 8, Sękstas, Wodarka 1, Wawrzynkiewicz, Kopała 2, Czaplińska 4, Brodowska 3. Kary 8 min.
     Sędziowali: Leksyk - Solecki (Kielce).
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama