„Stelinki” w grupie spadkowej (piłka ręczna)

Elbląg, Elblążanki starciły w Szczecinie punkty i czwarte miejsce w tabeli
Elblążanki starciły w Szczecinie punkty i czwarte miejsce w tabeli (Fot.AD)

Niestety drugiej drużynie Startu nie udało się odebrać punktów walczącej o awans do Superligi Pogoni Szczecin. Elblążanki grały bardzo ambitnie, jednak mimo dobrego występu musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 35-26 (18-13). Porażka kosztowała naszą drużynę utratę czwartego miejsca w tabeli, które dawało awans do grupy mistrzowskiej.

Sobotnie spotkanie było wyrównane do 20 minuty. Nasza młoda drużyna dotrzymywała kroku rywalkom i wynik oscylował wokół remisu. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodyń. Nasze zawodniczki co rusz wędrowały na ławkę kar, a szczecinianki wykorzystywały przewagę. Do przerwy Pogoń prowadziła ze Startem 18-13.
       W drugiej połowie nasz zespół mimo ambicji nie potrafił dogonić vicelidera I ligi.- Zagrałyśmy naprawdę przyzwoity mecz i mimo porażki mój zespół pokazał się z dobrej strony. W drugiej części gry starałyśmy się dogonić Pogoń, jednak się nie udało. Jeszcze w 52 min. było 28-23, ale w końcówce nam odskoczyły. Moje zawodniczki spędziły na ławce kar aż 14 minut, co też nam nie pomogło. Ciężko walczyć z zespołem pokroju Pogoni, jak się gra tyle minut w osłabieniu- powiedziała trener Justyna Stelina.
       Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej Start zajmował czwarte miejsce w tabeli, które dawało awans do grupy mistrzowskiej. Niestety po porażce w Szczecinie i zwycięstwie AZS AWF Gdańsk, który pokonał MTS Kwidzyn 35-20 nasze zawodniczki spadły na piątą pozycję i zagrają w grupie spadkowej, z zespołami z miejsc 5-8.- Szkoda, że się nam nie udało. Przegrałyśmy to czwarte miejsce nie w Szczecinie, tylko we wcześniejszych meczach z Poznaniem i Gdańskiem, które powinnyśmy wygrać. Teraz naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu i zajęcie piątego miejsca- kończy Justyna Stelina. Zobacz tabelę I ligi.

Start: Kochańska, Klettke- Dajda, Konefał 5, Karwecka 4, Woronko 5, Szulc 4, Lurka 2, Jesionka 1, Brojek 3, Gnidzińska 2, Wacławska.