UWAGA!

Strzeleckie popisy Orła

Reprezentację Warmii i Mazur na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Juniorów w dniach 9-12 czerwca we Wrocławiu tworzyli wyłącznie zawodnicy Orła Elbląg. Drużyna juniorów w konkurencji Pn w składzie Mateusz Borsukowicz, Maciej Milaniuk i Karol Dobrołowicz z wynikiem 1649 pkt. wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w tej konkurencji.

Poniżej przedstawiamy wyniki i osiągnięcia zawodników sekcji strzeleckiej Klubu Sportowego „Orzeł” Elbląg w pierwszej połowie roku 2011.
      
       W dniach 10-13 lutego w Pucku odbyły się zawody klasyfikacyjne oraz „Zaślubiny z Morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej.
       Zawody klasyfikacyjne:
       Juniorzy – konkurencja Ppn-60: 3. miejsce Mateusz Borsukowicz z wynikiem 649,7 pkt., 4. miejsce Maciej Milaniuk z wynikiem 647,1 pkt.,
       Juniorki – konkurencja Ppn-40: 3. miejsce Daria Jankowiak z wynikiem 423,9 pkt.
       Zawody „Zaślubiny z Morzem”
       Juniorzy – konkurencja Ppn-60: 1. miejsce Mateusz Borsukowicz z wynikiem 568 pkt., 2. miejsce Maciej Milaniuk z wynikiem 565 pkt.
      
       W dniach 14-17 kwietnia we Wrocławiu odbyła się I Runda Pucharu Polski.
       Juniorzy – konkurencja Ppn-60: 16. miejsce Mateusz Borsukowicz z wynikiem 553 pkt., 24. miejsce Maciej Milaniuk z wynikiem 549 pkt. Z tymi wynikami zawodnicy uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów.
       Juniorki – konkurencja Ppn-40: 35. miejsce Daria Jankowiak z wynikiem 345 pkt. Wynik ten dał jej prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów.
      
       W dniach 20-22 maja w Bydgoszczy odbyła się II Runda Pucharu Polski.
       Juniorki – pistolet pneumatyczny 40 strzałów: 23. miejsce Daria Jankowiak z wynikiem 349 pkt.
       Juniorzy – karabin pneumatyczny 60 strzałów: 31. miejsce Janusz Stoiński z wynikiem 545 pkt. Wynik ten pozwolił uzyskać kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorów.
       Juniorzy – pistolet pneumatyczny 60 strzałów: 3. miejsce Mateusz Borsukowicz z wynikiem 658,7 pkt., 25. miejsce Karol Dobrołowicz z wynikiem 535 pkt – kwalifikacja do Mistrzostw Polski Juniorów.
       Kategoria młodzieżowiec – pistolet pneumatyczny 40 strzałów: 15. miejsce Katarzyna Kmieć.
      
       W dniach 2-5 czerwca w Zielonej Górze odbyła się III Runda Pucharu Polski.
       Juniorzy – pistolet pneumatyczny 60 strzałów: 4. miejsce Mateusz Borsukowicz z wynikiem 657,8 pkt., 8. miejsce Maciej Mialniuk z wynikiem 646,7 pkt., 25. miejsce Karol Dobrołowicz z wynikiem 522 pkt.
       Juniorzy – karabin pneumatyczny 60 strzałów: 13. miejsce Janusz Stoiński 559 pkt.
       Juniorki – Ppn 40: 27. miejsce Daria Jankowiak z wynikiem 324 pkt.
      
       Reprezentację Warmii i Mazur na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Juniorów w dniach 9-12 czerwca we Wrocławiu tworzyli zawodnicy Orła Elbląg w składzie: Katarzyna Kmieć w konkurencji Ppn-40 – młodzieżowiec, Daria Jankowiak w konkurencji Ppn-40 – junior, Mateusz Borsukowicz w konkurencji Ppn-60 – junior, Maciej Milaniuk w konkurencji Ppn-60 – junior, Karol Dobrołowicz w konkurencji Ppn-60 – junior, Janusz Stoiński w kategorii Kpn-60 – junior.
       Reprezentanci naszego województwa osiągnęli następujące wyniki:
       w konkurencji Ppn-40 strzałów w kategorii młodzieżowiec: 13. miejsce Katarzyna Kmieć z wynikiem 331 pkt.
       w konkurencji Ppn-40 – juniorki: 25. miejsce Daria Jankowiak z wynikiem 347 pkt.
       w konkurencji Kpn-60 – juniorzy: 35. miejsce Janusz Stoiński z wynikiem 543 pkt.
       w konkurencji Ppn-60 – juniorzy: 5. miejsce Mateusz Borsukowicz z wynikiem 659 pkt., 17. miejsce Maciej Mialniuk z wynikiem 553 pkt., 36. miejsce Karol Dobrołowicz z wynikiem 536 pkt.
       Drużyna juniorów w konkurencji Ppn-60 w składzie Borsukowicz, Milaniuk i Dobrołowicz z wynikiem 1649 pkt. wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w tej konkurencji.
      
       Po rozegranych do lipca zawodach w rankingu na najlepszego juniora w pistolecie pneumatycznym: Mateusz Borsukowicz zajmuje 5. miejsce, Maciej Mialniuk zajmuje 10. miejsce, wśród juniorek Daria Jankowiak zajmuje 16. miejsce.
      
       Po zawodach klasyfikacyjnych wśród juniorów młodszych duże szanse na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży mają następujący zawodnicy i zawodniczki: w konkurencji Kpn-40 – Agata Ostrowska i Magdalena Jaworska (Orzeł Elbląg), w konkurencji Ppn-40 – junior młodszy – Maciej Zamorski (Orzeł Elbląg), w konkurencji Ppn-40 – juniorka młodsza: Małgorzata Heinz (Orzeł Elbląg), Sylwia Kuc (Orzeł Elbląg) i Agata Sobczuk (Gwardia Olsztyn).
      
Jerzy Kozłowski, trener kadry wojewódzkiej juniorów
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama