UWAGA!

Sukces byłego olimpijczyka w piłkarskim plebiscycie

 
Elbląg, Bartosz Białkowski najlepszym ligowcem 2018 r.
Bartosz Białkowski najlepszym ligowcem 2018 r. (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Bartosz Białkowski został wybrany najlepszym ligowcem z Warmii i Mazur w 2018 r. To jedyny sukces elblążan na Gali Piłkarskiej zorganizowanej przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej postanowił zorganizować plebiscyt, mający wyłonić najlepszych w naszym województwie. Ustalono 11 kategorii: na najlepszego piłkarza, trenera, drużynę, drużynę młodzieżową, sędziego, działacza, ligowca, piłkarskie wydarzenie, klubowy marketing, piłkarski samorząd oraz sponsora. Wśród nominowanych byli zawodnicy i podmioty związane z elbląskimi klubami: Olimpią i Concordią.
       Głosowanie podzielono na dwie części. Połowę punktów przyznali internauci, którzy głosowali „lajkując” zdjęcia zamieszczone na związkowym profilu na Facebooku. Drugą połowę przyznał zarząd Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
       Jedynym sukcesem elblążan jest tytuł Ligowca roku dla Bartosza Białkowskiego, który swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Olimpii Elbląg. Bartosz Białkowski, w 2018 r. debiutował w reprezentacji Polski. Wraz z drużyną Adama Nawałki pojechał na mistrzostwa świata, na rosyjskim mundialu jednak nie zagrał. Na co dzień Bartosz Białkowski jest bramkarzem angielskiego Ipswich Town (Championship). W imieniu laureata nagrodę odebrał wiceprezes Olimpii Elbląg Łukasz Konończuk.
       Ligowiec roku to kategoria, w której nagradzano piłkarzy pochodzących z naszego województwa, którzy obecnie grają w rozgrywkach centralnych, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej lub poza granicami Polski.
       Patrząc na listę nagrodzonych, trzeba pamiętać, że konkurs miał formułę plebiscytu. Internauci, którzy oddawali swoje głosy na profilu fejsbukowym, kierowali się też przynależnością klubową kandydatów, a nie tylko obiektywnymi przesłankami. W głosowaniu internautów warto zwrócić uwagę na pierwsze miejsce marketingu Olimpii Elbląg (ostatecznie w tej kategorii triumfował marketing Mrągowii Mrągowo) oraz drugie miejsce Tomasza Lewandowskiego (Olimpia Elbląg) w głosowaniu na najlepszego piłkarza w naszym województwie.
      
       Wyniki plebiscytu Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej
       Piłkarz roku: Paweł Galik (Huragan Morąg)
       Trener roku: Ryszard Borkowski (Znicz Biała Piska)
       Drużyna roku: Znicz Biała Piska
       Młodzieżowa drużyna roku: AMO Olsztyn U10
       Sędzia roku: Dawid Wiśniewski
       Działacz roku: Jacek Jankowski (Znicz Biała Piska)
       Ligowiec roku: Bartosz Białkowski ( Ipswich Town)
       Wydarzenie roku: mecz 1/32 Pucharu Polski Huragan Morąg – Zagłębie Lubin 3:2
       Klubowy marketing roku: Mrągowia Mrągowo
       Piłkarski samorząd roku: Ostróda
       Sponsor roku: Constract
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama