UWAGA!

Szachy wciąż popularne

 Elbląg, Szachy wciąż popularne

W świetlicy ESM Sielanka w Elblągu zakończyły się ośmiotygodniowe rozgrywki o Superpuchar Elbląga w szachach klasycznych.

W grupie A z udziałem miejskiej elity szachowej zwyciężył mistrz Elbląga Radosław Gniado z wynikiem 8 pkt z 10 rund przed wicemistrzem, Piotrem Plewą – 7 pkt (bez porażki) oraz Marcinem Wrzesińskim 5,5 pkt. W grupie B - zaplecze elity i czołowi juniorzy - wygrała 15-letnia Julianna Libura – 9 pkt z 10 rund przed 10-letnim Janem Przybylskim -7,5 pkt. W imprezie tej odnotowano cztery normy na centralne kategorie szachowe. I tak Radosław Gniado zdobył drugą normę kandydacką, P. Plewa i J. Libura pierwsze normy kandydackie, zaś Jaś Przybylski – pierwszą normę na I kategorię.

A już w najbliższy piątek, 10 stycznia w tej samej świetlicy o godz. 17 rozpocznie się I turniej szachów klasycznych "Sielanka open" w dwóch grupach rankingowych. Rozgrywki przez 9 kolejnych piątków - do 6 marca. Można zdobyć puchary, nagrody oraz kolejne normy (od kat. III do tytułu kandydata). Zgłoszenia na miejscu 10 stycznia w godz. 16-16.45. Zapraszamy.

Należy podkreślić, że świetlica ESM jest – po likwidacji przez aktualną dyrektorkę MDK prężnie działającej sekcji szachowej w tej placówce – niewątpliwym centrum szachowym w Elblągu. Wielkie brawa dla władz spółdzielni!

 

Bogdan Siwoń
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda, że w MDK zlikwidowano wspaniale działającą sekcję szachową. Organizowano tak wiele turniejów szachowych, tyle się działo. Ciekawe komu to przszkadzało
 • Pamietam, jak chodziło się na zajęcia do MDK-u, turnieje na Zawadę... piękne czasy.
 • Brawo Radek!
 • Brawo Radek! Brawo Lidka i Jasiu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Kasia 5(2020-01-08)
 • Nadchodzący Turniej w E. S. M. Sielanka to wspaniała możliwość w szczególności dla najmłodszych szachistów zagrać w grupie B by pozyskać nowe doświadczenia gry, jak i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, w szachach klasycznych. W naszym mieście jest kilka osób które szkolą dzieci dla nich to też sprawdzian swojej pracy. Ciekawi mnie bardzo grupa B od 4 kat. do 2 kat. Czy Ci wszyscy szkoleniowcy dadzą szansę na grę swoim dzieciom czy nie, a jeżeli nie to ciekawe dlaczego. (może warto zmienić trenera? który widzi tylko grę swojego ucznia ze. .. .. dlaczego?) Szachy klasyczne to najważniejsze rozgrywki dla każdego szachisty to właśnie w takich turniejach można zdobyć wyższe kategorie i tytuły i znacznie poszerzyć wiedzę po turnieju ze swoim trenerem. Chyba powracają dobre czasy gdy w Elblągu było kilka turniejów klasycznych w roku i w każdym grało min 50 osób, tak trzymać. Co ciekawe większość przed laty też organizowała E. S. M. Sielanka i panowie Siwoń, Paciejewski, p. Olejnik. Brawo E. S. M. Sielanka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Gracz z przed lat(2020-01-09)
 • Brawo Jaś! Jesteśmy dumni z Ciebie!
 • Cieszę się, że szachy wciąż żyją w Elblągu. Dziękuję!
Reklama