UWAGA!

Szaleństwo na rowerach (kolarstwo górskie)

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia, w Bażantarni odbędzie się kolarska impreza pod nazwą Downhill Elbląg 2005. Patronat nad imprezą objął portEl.

Popularność sportów ekstremalnych w naszym kraju rośnie z roku na rok. 4cross i Downhill to dwie najbardziej widowiskowe dyscypliny kolarstwa górskiego, zaliczane do sportów ekstremalnych. Widowiskowość tych dyscyplin oraz ich coraz bardziej masowy charakter powoduje duże zainteresowanie zarówno ze strony osób chcących czynnie uprawiać te dyscypliny, ale także ze strony mediów, które chętnie relacjonują tego typu zawody.
     Downhill to dyscyplina kolarstwa górskiego polegającą na jak najszybszym pokonaniu trudnej technicznie trasy, zwykle o naturalnym kształcie (korzenie, kamienie, uskoki), z niewielkimi modyfikacjami, prowadząca cały czas w dół. Zawodnicy pokonują trasę pojedynczo, na czas osiągając bardzo wysokie prędkości maksymalne. Podczas przejeżdżania trasy zawodnicy pokonują różne naturalne, jak i sztuczne przeszkody.
     I właśnie w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, w Bażantarni odbędzie się jedna z edycji cyklu "SuperLiga 2005" - Downhill Elbląg". "SuperLiga 2005" to cykl imprez łączący eliminacje Downhill'u oraz 4crossu w jedną imprezę, a organizowany w północno centralnej Polsce. "Downhill Bażantarnia" to właśnie jedna z siedmiu eliminacji rozgrywanych w kraju. Pozostałe sześć imprez wchodzących w skład "Superligi Północy" odbędzie się w miastach: Białystok, Olsztyn, Gdynia, Toruń, Bydgoszcz, i Warszawa.
     Celem imprezy jest m.in.: promowanie naszego miasta, tras rowerowych, turystyki, aktywnych form wypoczynku oraz Bażantarni.
     - W "Downhill Elbląg" udział może wziąć każdy, kto ukończył 15 lat - informuje Krzysztof Ciąćka, organizator zawodów. - Jednak trzeba pamiętać, że osoby które nie są jeszcze pełnoletnie zostaną zgłoszone do zawodów tylko w przypadku kiedy będą z opiekunami prawnymi. Żeby wystartować trzeba także posiadać wszelkiego rodzaju ochraniacze - na łokcie, kolana oraz kask integralny z ochroną na szczękę. Warto także pamiętać, aby rower na którym startujemy był sprawny. W tego typu wyścigach rowery poddawane są sporym obciążeniom i łatwo jest o kraksę w momencie, kiedy nie mamy sprawnego sprzętu. Powinniśmy także pamiętać, żeby nie przeceniać swoich możliwości. Do każdej trudnej przeszkody jest objazd, więc jeśli nie jesteśmy pewni czy nam się uda lepiej skorzystać z objazdu. W tej imprezie liczy się dobra zabawa, a nie brawura.
     Zapisy do zawodów odbywać się będą na polanie obok muszli koncertowej w dniu zawodów do godz. 10:30. Między godz. 8.00 a 11.30 przewidziano trening, a rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 12.00. Konkurs skoków oraz ogłoszenie wyników odbędzie się o godz. 16.00, natomiast rozdanie nagród, pokaz filmów rowerowych oraz impreza zaplanowana jest na godz. 20.00 w pubie Jedynka.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama