UWAGA!

Szykuje się rekordowy Bażant

 Elbląg, Pamiątkowe medale już czekają na biegaczy
Pamiątkowe medale już czekają na biegaczy (fot. MOS Elbląg)

Ponad 250 osób zapisało się już na półmaraton Bażant, który w najbliższą niedzielę odbędzie się w Bażantarni. To frekwencyjny rekord. Biegacze będą mieli do pokonania trzy pętle po trudnej trasie, pełnej podbiegów.

Półmaraton (21,1 km) Bażant to jeden z najtrudniejszych tego typu biegów w północnej Polsce. To już piąta edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy. W tym roku na bieg zapisało się już ponad 250 osób z Elbląga, Trójmiasta, Olsztyna, Malborka i wielu innych miejscowości.
       - To, że Bażant cieszy się coraz większą popularnością, to po prostu efekt kuli śnieżnej. Widocznie zawodnicy lubią naszą trudną i atrakcyjną trasę, atmosferę biegu i atrakcje, które dla nich przygotowujemy – mówi Robert Bieńkowski z MKS Truso Elbląg, który jest organizatorem Bażanta. – W tym roku wśród wielu nagród, które przygotowaliśmy, będą też puchary dla pierwszych trzech najlepszych elblążanek i elblążan. Po raz pierwszy ustawimy też namiot, w którym będzie można się przebrać przed i po biegu.
       Każdy, kto do 31 sierpnia zapisał się na bieg, otrzyma na mecie po przebiegnięciu półmaratonu pamiątkowy medal. Organizatorzy przygotowali większą liczbę medali, ale uprzedzają, że dla osób, które zapiszą się w ostatniej chwili, tuż przed zawodami, medali może zabraknąć.
       Biuro półmaratonu Bażant będzie funkcjonowało w siedzibie MKS Truso przy ul. Kościuszki. W sobotę będzie otwarte w godz. 10-12, w niedzielę w godz. 8.45-10.30. Pół godziny później na dużej polanie w Bażantarni rozpoczną się zawody. Jako pierwsze wystartują dzieci, które będą rywalizowały na dystansie 500 m, o godz. 11.15 rozpocznie się półmaraton, którego uczestnicy będą mieli do pokonania trzy 7-kilometrowe pętle prowadzące przez czerwony, niebieski i zielony szlak Bażantarni. Tuż po maratończykach wystartują dzieci i młodzież, którzy będą się ścigać na dystansie 2000 m. Zapisy do biegów towarzyszących, które są bezpłatne, będą przyjmowane przed zawodami na polanie w Bażantarni.
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama