Talent nie przeszkodził, Olimpia awansowała

Elbląg, Talent nie przeszkodził, Olimpia awansowała
(fot. nadesłana)

Postawić przysłowiową kropkę nad i - taki cel przyświecał juniorom młodszym Olimpii Elbląg przed rewanżowym spotkaniem z Talentem Białystok. Stawką meczu był awans do Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-biało-niebiescy wygrali wyjazdowy mecz 4:1 i przed dzisiejszym (23 czerwca) rewanżem byli zdecydowanym faworytem.

Zaczęło się zgodnie z przypuszczeniami, bo już w 7. minucie po bramce Jakuba Blocha Olimpia wyszła na prowadzenie. W 14. minucie szansę na wyrównanie miał Talent, ale w sytuacji sam na sam napastnik gości Krzysztof Cudowski musiał uznać wyższość - kapitalnie interweniującego - bramkarza Olimpii Dawida Kapłona. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie padnie więcej bramek, składną akcję przeprowadzili goście z Białegostoku zakończoną golem Cudowskiego. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:1.
       Druga połowa, podobnie jak pierwsza, zaczęła się od ataków żółto-biało-niebieskich udokumentowana bramką strzeloną przez Sebastiana Milanowskiego. Po wznowieniu gry blisko wyrównania był Kamil Trofimczuk, ale jego strzał zza pola karnego obronił Dawid Kapłon. W 60. minucie Sebastian Malinowski ponownie przyjmował gratulacje od kolegów z drużyny i Olimpia prowadziła 3:1 i tak wynikiem zakończył się mecz.
       Dwa przekonujące, okazałe zwycięstwa oznaczają awans do najwyższych rozgrywek młodzieżowych w Polsce - Centralnej Ligi Juniorów. Pamiątkowy puchar oraz medale dla zwycięskiej drużyny wręczył Prezes Zarządu Olimpii Elbląg Paweł Guminiak oraz Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski.

Olimpia: Kapłon - Ziewiec, Bloch, Mazurek, Nesterowicz, Milanowski, Krasa, Wierzba, Bucio, Kulesz, Kondratowicz
       Zagrali ponadto: Kazimierowski, Misztal, Olewnik, Bonin, Mazurek, Siwko, Szafek

Trener: Szymon Waga
       Asystent: Karol Przybyła
       Kierownik drużyny: Dariusz Nesterowicz

Talent: Tomaszewski - Antonowicz, Cudowski, Oniskiewicz, Duchnowski, Hołowacz, Korotkiewicz, Lemański, Trofimczuk, Waszkiewicz, Żuberek
       Zagrali ponadto: Żelazowski, Brzostek, Bubel, Davtyan, Frankowski, Kosicki, Sadowski

Trener: Piotr Matys