UWAGA!

Tańcz w Promyku

 
Elbląg, Tańcz w Promyku

Street dance, NatuSumba, taniec towarzystki, celluSTOP – to tylko niektóre z propozycji zajęć tanecznych w Centrum Tańca Promyk. Od 15 września ruszają zajęcia, a do końca września wszyscy tańczą za darmo.

W ofercie Centrum Tańca Promyk znalazły się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na profesjonalnych salach tanecznych. Wśród propozycji są też nowości.
       - Dla osób, które cenią sobie czas zorganizowany został Maraton Taneczny, podczas którego będzie można w ciągu jednego popołudnia zobaczyć wszystkie propozycję naszego centrum i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Maraton odbędzie się 7 września w holu głównym CSE Światowid w godz. od 16 do 19.30. Wstęp oczywiście jest bezpłatny.
       Podczas maratonu będzie można zapisać się na taneczne zajęcia do Promyka.
      
       Nowości w Promyku

       Street dance new - popping, tutting, waving, locking, robot dance, party dance, hip-hop, czyli kombinacja różnych form tańca ulicznego. Zajęcia street dance skierowane dla dzieci i młodzieży, które mają ogromne pokłady energii i chcą ją w ciekawy sposób spożytkować. Styl ten wyrabia szybkość i zwinność, uczy koordynacji i pamięci ruchowej. Zajęcia poprowadzi Lipskee, jeden z najlepszych tancerzy popping w Polsce, półfinalista pierwszej edycji „Mam Talent” pierwszy Polak, który wywalczył udział w finałach najbardziej prestiżowego turnieju streetdance na świecie: Juste Debout.
      
       NatuSumba - połączenie tańca, fitness, pilates, ale także stretchingu i medytacji w rytm naturalnych dźwięków. Sprzyja spalaniu kalorii, poprawia koordynacje ruchową, rzeźbi i wzmacnia ciało, wyzwala pozytywną energię. Dodatkowo na zakończenie każdych zajęć jest czas na wyciszenie i medytacje, która pozwala uwolnić nasze myśli od codziennych problemów i znaleźć swój wewnętrzny spokój. Natusumba poprawia życie w aspekcie fizycznym i duchowym. Centrum Tańca Promyk to jedyne miejsce w Polsce gdzie można wziąć udział w NatuSumbie. Zajęcia skierowane do osób dorosłych, poprowadzi je Alicja Minkiewicz i Patrycja Dyrmo-Kowalczyk.
      
       Zajęcia dla dzieci i młodzieży
       Rytmika – nauka podstawowych kroków tanecznych polki, samby, cha-chy, disco, macarena dzięki którym dzieci uzyskają większą koordynację ruchową i prawidłową postawę, uczą się tańca w różnych rytmach muzyki. Na zajęcia z rytmiki zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Zajęcia prowadzi pedagog i instruktor – Katarzyna Lesz.
      
       Taniec towarzyski - walc wiedeński, angielski, quickstep czyli tańce standardowe oraz rumba, ch-cha, samba, jive znane jako tańce latynoamerykańskie. Zajęcia gwarantują zgrabną sylwetkę, ładną postawę, a także uczą dobrych manier i dbania o estetyczny wygląd. W zajęciach wziąć udział mogą dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat.
      
       Taniec nowoczesny - to połączenie różnych stylów takich jak: jazz, funky, modern, hip-hop z elementami techniki klasycznej i tańcami latynoskimi. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 5-11 lat, zwłaszcza takich, które mają w sobie duże pokłady energii. Rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności, a także dają możliwość przynależności do zespołu i w przyszłości występów na turniejach tańca nowoczesnego. Zajęcia prowadzone są przez instruktora i pedagoga – Katarzynę Łukaszewską.
      
       Taniec ludowy - zajęcia w Zespole Pieśni i Tańca „Młody Elbląg", w którym dzieci poznają tańce narodowe jak majestatyczny polonez czy żywiołowy oberek oraz mniej znane tańce regionalne takie jak beskidzki i „kołomajki”. Podczas zajęć dzieci nie tylko poznają folklor ale także nauczą się systematyczności, współpracy w grupie, nabiorą pewności siebie oraz nawiążą nowe znajomości. „Młody Elbląg” stanowi podwaliny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, znanego z licznych występów uświetniających elbląskie imprezy. Do zespołu zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat.
      
       Dziecięca Akademia Tańca – zajęcia skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Poprzez zabawę dzieci uczyć się będą krótkich choreografii opartych na tańcu towarzyskim, nowoczesnym i ludowym. To także sposób na wyrabianie w dziecku nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu od najmłodszych lat. Zajęcia prowadzić będzie instruktor Marek Kucharczyk.
      
       Mamo, tato zatańcz ze mną! – zajęcia skierowane do dzieci i ich rodziców podczas których wspólnie nauczą się prostych układów tanecznych (taniec nowoczesny, ludowy, tańce latynoamerykańskie) oraz twórczo i aktywnie spędzą czas. Zajęcia skierowane są do dzieci od lat 4, odbywać się będą w soboty raz w miesiącu i poprowadzi je instruktor Katarzyna Łukaszewska.
      
       Zajęcia dla dorosłych
       Taniec towarzyski - mieszanka tańców z całego świata. Z nami odbędziesz taneczną podróż do Hiszpanii, Argentyny, Brazylii, Wiednia, Anglii czy na Kubę. Kurs jest odpowiedzią na to jak zatańczyć z dowolną osobą do każdej muzyki i przy tym czuć się pewnie na parkiecie.
      
       Zumba - to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem ćwiczeń, który poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie. Zajęcia poprowadzi instruktor Patrycja Dyrmo-Kowalczyk.
      
       celluSTOP – system ćwiczeń, dzięki którym zapobiegniemy i opanujemy nierównomierne rozkładanie się komórek tłuszczowych i wzmocnimy te miejsca, w których cellulit się pojawia. Zajęcia poprowadzi instruktor Patrycja Dyrmo-Kowalczyk.
      
       50 + - zajęcia łączące elementy tańca z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi skierowane do grupy seniorów, którzy dbają o dobrą kondycje i aktywnie chcą spędzać czas. Instruktorem jest Katarzyna Lesz.
      
       Lady Latino – taneczna mieszanka latynoskich rytmów. Zajęcia pozwolą paniom poczuć się kobieco, zmysłowo, a jednocześnie poprawić i utrzymać kondycję oraz smukła sylwetkę. Zajęcia prowadzi instruktor Patrycja Dyrmo-Kowalczyk
      
       Harmonogram wszystkich zajęć dostępny będzie na stronie www.promyk.elblag.pl, w zakładce harmonogram zajęć od 1 września.
      
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama