UWAGA!

Tańczący Seniorzy w Elblągu

 

Wbrew powszechnej opinii, tańczący senior to nie tylko starszy pan z laseczką, poruszający się w rytm przebojów Ireny Santor i Jerzego Połomskiego, ale – zgodnie z przepisami Polskiego Towarzystwa Tanecznego – to każda osoba, która ukończyła 35 lat. W Polsce mieszka prawie 20 milionów ludzi, którzy przekroczyli ten wiek, a część z nich swój wolny przeznacza właśnie na zajęcia związane z tańcem towarzyskim.

Profesor Wieczysty (mentor ruchu tanecznego w Polsce) mawiał: „tańczyć może każdy” i zgodnie z tą tezą również osoby dorosłe stanowią coraz większą część świata tanecznego.
       Nadszedł czas, aby oderwać się od codziennych obowiązków: pracy, gonitwy za pieniądzem, obowiązkami domowymi. Czas powiedzieć, że lubimy tańczyć, chcemy się uczyć tańczyć, a z chwilą, kiedy się czegoś nauczymy – stanąć na parkiecie przed publicznością. I dlatego właśnie w najbliższą niedzielę o godz. 12 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy Placu Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się pierwsze w historii naszego miasta spotkanie tańczących Seniorów z całego kraju – Grand Prix Polski Seniorów.
       Zobaczymy wśród nich osoby, które reprezentują kategorię sportową tańca towarzyskiego, ale również tych, którzy kontakt z tańcem towarzyskim rozpoczęli zaledwie kilka lat temu. Wśród nich znajdą się nasze elbląskie pary: Annę i Jarosława Kraińskich, Agnieszkę i Mariusza Dziurawców, a także parę, która właśnie w Elblągu stawia pierwsze kroki na parkiecie – Marię i Piotra Jankowskich. Każda z tych par to tancerze, którzy dopiero kilka lat temu podjęli decyzję o nauce tańca w naszym elbląskim klubie tanecznym „Jantar”. GPP w Elblągu to dla nich ogromne wyzwanie.
       Taniec to dla osób dorosłych sposób na przyjemne i zdrowe uzupełnienie życia, okazja do nawiązywania nowych kontaktów i znajomości. Uczestnicy naszych elbląskich szkół tanecznych to osoby z różnych branż i zawodów – nauczyciele, mechanicy, lekarze, prawnicy, farmaceuci, bankowcy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, właściciele i menadżerowie małych oraz wielkich firm, osoby posiadające własne rodziny, dzieci i codzienne obowiązki. Taniec stał się jednym z nieodłącznych elementów ich codziennego życia. Dla części z nich to sposób na spędzanie wolnego czasu, poprawienia swojej kondycji fizycznej, poznanie nowych ludzi, a dla części spełnienie marzeń – założenie pięknej sukni, założenie fraka i zatańczenie walca wiedeńskiego 26 czerwca w Elblągu, a być może kiedyś na parkiecie w Wiedniu.
      

 


       Każdy zainteresowany ruchem seniorskim w Polsce może zajrzeć na stronę www.seniordance.pl. Portal prezentuje nie tylko aktualne informacje o wydarzeniach w świecie seniorskiego ruchu tanecznego, ale również dzięki forum tańczących osób znajdziemy instrukcje, jak rozpocząć przygodę z tańcem, zdjęcia i wspomnienia z pierwszych turniejów, przepisy dotyczące tańca seniorów i wiele innych ciekawych tematów.
       Zapraszamy w niedzielę o godz, 12 do CSE „Światowid”.
      

Jarosław Kraiński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama