UWAGA!

Taneczne „Pomosty” już w niedzielę

 Elbląg, Taneczne „Pomosty” już w niedzielę

Tancerze z całej Polski spotkają się w najbliższą niedzielę, 14 czerwca, na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty”. W 27 kategoriach na parkiecie, w sali sportowo-widowiskowej CSE „Światowid”, zaprezentują się pary dziecięce, młodzieżowe oraz dorośli tancerze. Początek o godz. 11.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” to turniej, w którym biorą udział tancerze z całej Polski. W zawodach startują pary dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe. Na parkiecie zaprezentują się zawodnicy będący na różnym poziomie technicznym - od najniższej klasy tanecznej „E" do klasy tanecznej „B". Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 od startów najmniej doświadczonych par. O godz. 13 rozpocznie się blok, w którym rywalizować będą pary z klasą D i C. A o godz. 16:00 zaprezentują się najbardziej zaawansowani tancerze. Będzie też można podziwiać pary seniorskie. Zmagania taneczne oceni komisja sędziowska w skład której wchodzą sędziowie z Warszawy, Gliwic, Gdyni, Gdańska, Olsztyna i Kwidzyna.
       - Sędziowie oceniać będą nie tylko technikę. Ważne są także umiejętności aktorskie, dzięki którym tancerze przekazują emocje – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Ponadto znaczenie ma wygląd, więc warto zadbać o to, by strój przyciągał wzrok i podkreślał atuty tancerza.
       Celem imprezy jest konfrontacja umiejętności tanecznych elbląskich tancerzy z tancerzami z całej Polski, a także zachęta do aktywności tanecznej elblążan.
       - Poprzez turniej chcemy pokazać, że taniec towarzyski to sport, który uczy determinacji, sumienności i samodyscypliny – mówią organizatorzy. - Ale taniec to także rozrywka, poza walką o najwyższe miejsce na podium, to także dobra zabawa, zarówno dla uczestników, jak i publiczności.
       Dla osób, które chciałyby oglądać zmagania taneczne zawodników, a z jakiś powodów nie mogą dotrzeć do CSE „Światowid” będą mogły oglądać transmisję na żywo. Transmisja dostępna będzie tutaj.
      
      
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” realizowany jest przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga i Ministerstwa Sportu i Turystyki
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama