Tenisiści opanowali lodowisko Helena

Elbląg, Tenisiści opanowali lodowisko Helena
(fot. MOSiR)

Aż 35 zawodników wzięło udział w I Wakacyjnym Turnieju Tenisa Stołowego rozgrywanego w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2019”. W kategorii open zwyciężył Piotr Szałkowski, natomiast wśród dzieci triumfował Adrian Malinowski.

Środowe przedpołudnie lodowisko Helena opanowali miłośnicy tenisa stołowego. A wszystko za sprawą I wakacyjnego turnieju rozgrywanego w ramach „Wakacji z MOSiR-em”. Do rywalizacji stanęło aż 35 zawodników w tym spora grupa podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. 1 Maja w Elblągu.
       - Jest to już niemal tradycją, że co roku w naszych wakacyjnych turniejach uczestniczą osoby niepełnosprawne - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Dla nich to doskonała okazja na integrację i wspólna zabawę. Cieszy nas, że takie inicjatywy przysparzają uczestnikom wiele radości i zabawy.
       Tym razem uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych Open oraz dziecięcej. Wśród najmłodszych najlepiej przy stole poradził sobie Adrian Malinowski, który z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium uplasował się Kacper Lubowiecki, przegrywając jedynie jedno spotkanie. Trzecie miejsce przypadło dla Igora Wiwiarczyka, a czwarte zajął Tymon Hryniewicz.
       Równie ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii Open, gdzie o miano najlepszego tenisisty zmierzyło się aż 31 zawodniczek i zawodników. Z tego grona najlepiej zaprezentował się Piotr Szałkowski, który w pierwszym meczu pokonał Przemysława Wrzoska, następnie ograł Grzegorza Komorowskiego, by w półfinale pokonać Krzysztofa Buczyńskiego. W decydującym meczu triumfator turnieju pokonał Piotra Bożko, któremu przypadło drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium zameldował się natomiast Grzegorz Komorowski.
       Trzech najlepszych zawodników w kategorii Open otrzymało statuetki szklane, natomiast czterech najlepszych tenisistów wśród dzieci oraz czterech najlepszych zawodników wśród osób niepełnosprawnych nagrodzonych zostało słodkimi upominkami. Kolejny turniej tenisa stołowego rozegrany zostanie 8 sierpnia (środa) na lodowisku Helena. Zapisy od godz. 9.30, natomiast początek zawodów zaplanowano na godz. 10.

MOSiR w Elblągu

• "Środowe przedpołudnie lodowisko Helena opanowali miłośnicy tenisa stołowego". Panie Prezydencie na lodowisku powinni jeździć łyżwiarze. Cała Polska się śmieje, że mając lodowisko zawodnicy łyżwiarstwa jeżdżą na zgrupowania sportowe do Sanoka, Giżycka czy Torunia. Wstyd i jeszcze raz wstyd.
  • Ja bym poprosił o informację, ilu z tych uczestników jest uczniami szkół podstawowych i średnich. Są wakacje i oferta powinna być kierowana w gusta dzieci. Czy ta oferta jest zbieżna z oczekiwaniami dzieciaków. Mam poważne wątpliwości. Słabo to wygląda.
  • Stwierdzeniem aż 35 uczestników przy takich warunkach atmosferycznych pokazaliście jak bardzo interesująca była ta oferta. Gratuluję pomysłu i charyzmy.
  • Czy w naszym mieście mieszkają same marudy i hejterzy ludzie co by nie zrobić wam nic nie pasuje wszystko krytykujecie wszystko jest nie tak macie pomysły zgłosicie je może wtedy wam się dogodzi