UWAGA!

Teoretyczne szanse Techtransu (piłka ręczna)

Elbląg, Ryszard Słaba, trener Techtransu Darad Elbląg.
Ryszard Słaba, trener Techtransu Darad Elbląg.

Piłkarze ręczni Techtransu Daradu Elbląg w piątek wyjadą do Piekar Śląskich na mecz z drużyną Olimpii. Oba zespoły są w bardzo trudnej sytuacji, bo zajmują ostatnie miejsca w ligowej tabeli. Przed Techtransem i Olimpią widmo spadku z ekstraklasy. Tylko teoretycznie są jeszcze szanse na utrzymanie się elblążan w lidze.

- Jeżeli jest teoretyczna szansa na utrzymanie drużyny w ekstraklasie, nawet jeśli jest znikoma, to trzeba próbować ją wykorzystać - mówi Ryszard Słaba, trener Techtransu Daradu. - Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze. Z prostych obliczeń wynika, że jeśli je wygramy, to nasz dorobek powiększy się do 20 punktów. Przy założeniu, że jedna z dwóch drużyn - AZS Gdańsk lub Traveland Olsztyn przegra trzy kolejne spotkania, my utrzymamy się w lidze. To oczywiście teoria, ale w sporcie wszystko możliwe - mówi szkoleniowiec.
     Olimpia przegrała ostatnio u siebie z AZS Gdańsk 31:32, elblążanie ulegli Olsztynowi. W meczu na własnym boisku Techtrans Darad pokonał Olimpię 36:24. Teraz elblążanie będą chcieli powtórzyć taki sukces na wyjeździe w Piekarach Śląskich, czego im życzymy.
     Mecz Olimpia - Techtrans w sobotę o godz. 18.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama