UWAGA!

To warto wiedzieć przed Biegiem Piekarczyka

 Elbląg, To warto wiedzieć przed Biegiem Piekarczyka
fot. MOSiR

Ponad 1200 osób znalazło się na liście chętnych do udziału w X Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid. To nowy rekord największej imprezy biegowej w mieście. Na kilka dni przed zawodami przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące biegu.

Bez wątpienia będzie to jedna z największych imprez biegowych w naszym mieście. Na liście chętnych do udziału w X jubileuszowym Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kids znalazło się ponad 1200 nazwisk. Zapowiada się biegowa niedziela w Elblągu i to nie tylko dla startujących. Organizatorzy na trasę biegu gorąco zachęcają także kibiców, by swoją obecnością wsparli zawodników.
       Poniżej najważniejsze informacje jakie powinni wiedzieć uczestnicy Biegu Piekarczyka.
      
       Dystanse i trasa

       Uczestnicy X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka startują na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km.). Start zaplanowano na godz. 11. Start i meta znajdowały się będą na ul. Teatralnej, a trasa pętli będzie biegła przez następujące ulice: Teatralna, 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztowa, Rycerska, Drzewna, Zamkowa, Wapienna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wodna, Giełdowa (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienna, Wodna, Rybacka, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniowa, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niska, Browarna, rondo, Teatralna (koniec 1 pętli). Na trasie znajdowały się będą cztery punkty z wodą. Dodatkowo rozstawione zostaną cztery kurtyny wodne (trzy na trasie i jedna w okolicach startu/mety).

 


      
       Biuro zawodów
       Będzie się mieściło w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 (hala lodowiska). Po odbiór pakietów startowych organizatorzy zapraszają już w sobotę w godz. 16-19 oraz w niedzielę od godz. 8. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. W tym roku także będzie możliwość odbioru pakietu startowego za innego uczestnika biegu. W tym wypadku należy stawić się w biurze zawodów z oświadczeniem i upoważnieniem podpisanym przez osobę startującą w biegu (plik do pobrania) oraz ksero dowodu osoby startującej (do wglądu). W budynku lodowiska będzie mieścił się także depozyt, a biegacze będą mogli skorzystać z szatni i pryszniców.
      
       Pakiet startowy i nagrody
       Każdy uczestnik X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka otrzyma pakiet startowy w którym znajdą się m.in.: numer startowy, baton energetyczny, napój izotoniczny, kulki mocy, koszulki techniczne (opcjonalnie), voucher do wykorzystania w piekarni Warmińska, talon na posiłek, karty rabatowe od partnerów i sponsorów biegu. Ponadto, każda osoba, która ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji generalnej przewidziano nagrody finansowe (od 1000 do 200 zł) oraz puchary. Natomiast trzy pierwsze zawodniczki i trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymają pamiątkowe statuetki. Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa, a trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Osobna klasyfikacja prowadzona będzie dla Miast Partnerskich z których najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnika otrzymają puchary. Natomiast, do najlepszego biegacza z Elbląga trafi nagroda w postaci roweru.
      
       Mini Bieg Piekarczyka - IV Enduro Kid
       Otwarcie zawodów dla najmłodszych odbędzie się o godz. 8:45, a o godz. 8:50 na trasę wystartują pierwsi biegacze. W zależności od kategorii wiekowej dzieci będą miały do pokonania dystanse od 50 do 600 metrów. W zawodach weźmie udział 300 dzieci, których wcześniej zapisali rodzice. Każdy z uczestników otrzyma mini pakiet startowy w którym znajdą się: numer startowy, woda, słodki upominek oraz bon na posiłek. Dodatkowo, każde dziecko, które weźmie udział w zawodach otrzyma na mecie medal, taki sam jak zawodnicy w biegu głównym. Odbiór pakietów startowych dla dzieci odbywać się będzie w sobotę w biurze zwodów w godz. 16:00-19:00 i dokonać tego będą mogli jedynie rodzice lub opiekunowie, którzy dodatkowo podpisywać będą oświadczenie o zgodzie na start swojej pociechy. Z uwagi, że start dzieci odbywa się wcześniej aniżeli bieg główny, odbieranie pakietów startowych w niedzielę może być utrudnione, dlatego organizatorzy apelują do rodziców, by pakiety startowe swoich pociech odbierali w sobotę. Szczegółowy program Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid znajduje się w załączniku.
      
       Rozgrzewka, strefa chillout i strefa dziecięca
       W tym roku odbędą się dwie rozgrzewki przed biegiem, które pomogą zawodnikom odpowiednio przygotować się do startu. Pierwsza zaplanowana jest na godz. 10:15 i odbędzie się na Placu Jagiellończyka. Druga, będzie miała miejsce tuż przed biegiem, o godz. 10:50 w miejscu startu/mety. Ponadto, każdy chętny uczestnik biegu będzie mógł skorzystać z masażu przygotowanego przez organizatorów. Strefa masażu mieścić się będzie na parkingu CSE Światowid, nieopodal startu/mety. Na Placu Jagiellończyka przez cały czas trwania imprezy czynna będzie strefa food truck oraz strefa relaksu. Na najmłodszych za to czekała będzie strefa zabaw, gdzie bezpłatnie będą mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji.
      
       Rywalizacja drużynowa

       Podobnie jak w latach poprzednich na Biegu Piekarczyka nie mogło zabraknąć drużyn reprezentujących firmy, instytucje, stowarzyszenia sportowe czy zwyczajnie grupy bliskich sobie ludzi. Tym razem do rywalizacji przystąpi 14 teamów: KMP Elbląg, DXC.technology, FLSmidth Maag Gear, Team Angielczyk, Team Komplet i Przyjaciele, AwangardaTeam, portEl.pl, Klub Kibica Start Elbląg, Pszczółkowski Team, GE Power Team, wikingowie.elblag.pl, Bażant Team, GDEL oraz Elaktywny Maratończyk Team. Wynik końcowy drużyny stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Pamiątkowe zdjęcia zespołów startujących w Biegu Piekarczyka będzie można zrobić na Placu Jagiellończyka, tuż po rozgrzewce, około godz. 10:30.
      
       Parkingi i zakończenie zawodów
       Organizatorzy apelują do kierowców o pozostawianie samochodów na parkingach: przy basenie MOSiR przy ul. Robotniczej 68, parking przy ul. Karowej (dawny parking strzeżony) oraz na nowopowstałych parkingach zlokalizowanych przy łączniku ulic Płk. Dąbka-Karowa.
       Oficjalne zakończenie X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka, wręczenie nagród, pucharów oraz statuetek, odbędzie się około godz. 13:00 na scenie na placu Jagiellończyka. Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski wręczy także statuetki dla zawodników z Elbląga i miast partnerskich, którzy po raz dziesiąty startują w elbląskim biegu.
      
       Program Biegu Piekarczyka:

       sobota (2 czerwca)
       godz. 16 -19 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
      
       niedziela (3 czerwca)
       godz. 08:00 – 10:30 -wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów lodowisko „Helena” MOSiR ul. Karowa 1.
       godz. 8:45-10:45 - starty do Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid
       godz. ok 10:55 - uroczyste otwarcie Biegu Piekarczyka
       godz. 11:00 - start do biegu głównego kobiet i mężczyzn
       godz. 13.00 - ceremonia wręczenia nagród w biegu głównym (scena na Placu Jagiellończyka).
      
       Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - prezydent Elbląga.
      

MOSiR

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama