UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To warto wiedzieć przed Biegiem Piekarczyka

2019-05-31
Aktualizowany 2019-06-01 09:05
 

Ponad 1200 osób znalazło się na liście chętnych do udziału w XI Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka – VI ENDURO KID. Na kilka dni przed zawodami przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące biegu.

Bez wątpienia będzie to jedna z największych imprez biegowych w naszym mieście. Na liście chętnych do udziału w XI Elbląskim Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka – VI EDNURO KID znalazło się łącznie ponad 1200 osób. Zapowiada się biegowa niedziela w Elblągu i to nie tylko dla startujących. Organizatorzy na trasę biegu gorąco zapraszają także kibiców, by swoją obecnością wsparli zawodników. Poniżej najważniejsze informacje jakie powinni wiedzieć uczestnicy Biegu Piekarczyka.
      
       Dodatkowe pakiety startowe
      
Dla zabieganych i spóźnialskich organizatorzy przewidzieli możliwość zapisania się na XI Elbląski Bieg Piekarczyka. Wykupienie pakietu startowego możliwe będzie w biurze zawodów. Ilość miejsc jest ograniczona do 50 sztuk, dlatego organizatorzy zachęcają do zakupu pakietów już w sobotę, ponieważ w niedzielę może ich zabraknąć. Kwota pakietu startowego zakupionego w biurze to koszt 50 złotych.
      
       Dystanse i trasa
      
Uczestnicy XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka startują na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Start zaplanowano na godzinę 11.00. Start i meta będą znajdowały się na ul. Teatralnej, a trasa pętli będzie biegła przez następujące ulice: Teatralna, 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztowa, Rycerska, Drzewna, Zamkowa, Wapienna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wodna, Giełdowa (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienna, Wodna, Rybacka, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniowa, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niska, Browarna, rondo, Teatralna (koniec 1 pętli). Na trasie będą znajdowały się cztery punkty z wodą. Dodatkowo rozstawione zostaną cztery kurtyny wodne (trzy na trasie i jedna w okolicach startu/mety).
      
       Biuro zawodów
      
Biuro zawodów będzie się mieściło w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 na tafli lodowiska. Po odbiór pakietów startowych organizatorzy zapraszają już w sobotę w godz. 16-19 oraz w niedzielę od godz. 8 do 10.30. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. W tym roku także będzie możliwość odbioru pakietu startowego za innego uczestnika biegu. W tym wypadku należy stawić się w biurze zawodów z oświadczeniem i upoważnieniem podpisanym przez osobę startującą w biegu (plik do pobrania ze strony https://elektronicznezapisy.pl/event/3394.html) oraz ksero dowodu osoby startującej (do wglądu). W budynku lodowiska będzie mieścił się także depozyt, a biegacze będą mogli skorzystać z szatni i pryszniców.

 


      
       Pakiet startowy i nagrody
      
Każdy uczestnik XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się m.in.: numer startowy, baton energetyczny, woda mineralna, napój izotoniczny (tylko dla osób pełnoletnich), kulki mocy, koszulki (opcjonalnie – jeśli wcześniej zostały zamówione), voucher do wykorzystania w piekarni Warmińska, talon na posiłek, karty rabatowe od partnerów i sponsorów biegu. Ponadto, każda osoba, która ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Dla trzech najlepszych zawodniczek i trzech zawodników w klasyfikacji generalnej przewidziano nagrody finansowe (od 500 do 200 zł) oraz puchary. Natomiast trzy pierwsze zawodniczki i trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymają również nagrody pieniężne (od 200 do 100 zł) oraz pamiątkowe statuetki, a także upominki od sponsorów. Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa, a trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Osobna klasyfikacja prowadzona będzie dla Miast Partnerskich, z których najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnika otrzymają puchary. Będzie też sporo nagród dodatkowych ufundowanych przez sponsorów, które będą wręczane podczas ceremonii wieńczącej XI Elbląski Bieg Piekarczyka.
      
       Mini Bieg Piekarczyka – VI ENDURO KID
      
Otwarcie zawodów dla najmłodszych odbędzie się o godz. 8:45, a o godz. 8:50 na trasę wystartują pierwsi biegacze. W zależności od kategorii wiekowej dzieci będą miały do pokonania dystanse od 50 do 600 metrów. W zawodach weźmie udział 300 dzieci, których wcześniej zapisali rodzice. Każdy z uczestników otrzyma mini pakiet startowy w którym znajdą się: numer startowy, woda, słodki upominek oraz karty rabatowe od sponsorów. Dodatkowo, każde dziecko, które weźmie udział w zawodach, otrzyma na mecie medal, taki sam jak zawodnicy w biegu głównym. Odbiór pakietów startowych dla dzieci odbywać się będzie w sobotę, 1 czerwca, w biurze zwodów w godz. 16-19 oraz w niedzielę w godz. 8.00-8.40. Dokonać tego będą mogli jedynie rodzice lub opiekunowie, którzy dodatkowo podpisywać będą oświadczenie o zgodzie na start swojej pociechy. Z uwagi, że start dzieci odbywa się wcześniej aniżeli bieg główny, odbieranie pakietów startowych w niedzielę może być utrudnione, dlatego organizatorzy apelują do rodziców, by pakiety startowe swoich pociech odbierali już w sobotę, 1 czerwca. Szczegółowy program Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID znajduje się na stronie..
      
       Rozgrzewka, strefa chillout i strefa dziecięca
      
W tym roku odbędą się dwie rozgrzewki przed biegiem, które pomogą zawodnikom odpowiednio przygotować się do startu. Pierwsza zaplanowana jest na godz. 10.30 i odbędzie się na placu Jagiellończyka. Druga będzie miała miejsce tuż przed biegiem, o godz. 10.50 w miejscu startu/mety. Po zakończeniu biegu o godz. 12.40 będzie można „rozbiegać się” i rozciągnąć. Rozgrzewki i stretching poprowadzi Marcin Trudnowski. Ponadto, każdy chętny uczestnik biegu będzie mógł skorzystać z masażu przygotowanego przez organizatorów. Strefa masażu mieścić się będzie po prawej stronie sceny, obok pomnika. Na placu Jagiellończyka przez cały czas trwania imprezy czynna będzie strefa food truck oraz strefa relaksu. Na najmłodszych za to czekała będzie strefa zabaw, gdzie bezpłatnie będą mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji.
      
       Rywalizacja drużynowa
      
Podobnie jak w latach poprzednich na Biegu Piekarczyka nie mogło zabraknąć drużyn reprezentujących firmy, instytucje, stowarzyszenia sportowe czy zwyczajnie grupy bliskich sobie ludzi. Tym razem do rywalizacji przystąpi 14 teamów, w których wystąpi 134 biegaczy. Wynik końcowy drużyny stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Pamiątkowe zdjęcia zespołów startujących w Biegu Piekarczyka będzie można zrobić na placu Jagiellończyka od godz. 10.
      
       Parkingi i zakończenie zawodów
      
Organizatorzy apelują do kierowców o pozostawianie samochodów na parkingach: przy basenie MOSiR przy ul. Robotniczej 68, parking przy ul. Karowej (dawny parking strzeżony), parking przy Centrum Handlowym Zielone Tarasy oraz na nowo powstałych parkingach zlokalizowanych przy łączniku ulic Płk. Dąbka-Karowa.
       Oficjalne zakończenie X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka, wręczenie nagród, pucharów oraz statuetek, odbędzie się około godz. 13 na scenie na Placu Jagiellończyka.
      
       Program Biegu Piekarczyka:
      

       Sobota (1 czerwca)
       godz. 16 -19 – wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
      
       niedziela (2 czerwca)
       godz. 08:00 – 10:30 -wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów lodowisko „Helena” MOSiR ul. Karowa 1.
       godz. 8:45-10:45 – starty do Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID
       godz. ok 10:55 – uroczyste otwarcie Biegu Piekarczyka
       godz. 11:00 – start do biegu głównego kobiet i mężczyzn
       godz. 13.00 – ceremonia wręczenia nagród w biegu głównym (scena na Placu Jagiellończyka).
      
       Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka jest GE Power, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.
      

Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama