UWAGA!

Trampkarz Olimpii wśród najlepszych

 Elbląg, Trampkarz Olimpii wśród najlepszych

Akademia Młodych Orłów to największe wyróżnienie dla młodych adeptów piłki nożnej. Na najbliższą edycję zaproszono reprezentanta Olimpii Elbląg co oznacza znalezienie się w gronie najlepszych piłkarzy w danym roczniku.

Opisywany turnus AMO (9-16 lutego 2020 r. w Bydgoszczy) skierowany jest dla chłopców urodzonych w roku 2006. Zimowa edycja będzie przedostatnią, bo od przyszłego sezonu wspomniany rocznik będzie uwzględniony w kontekście reprezentacji Polski U-15.

Łącznie powołano 39 zawodników. Jedynym reprezentantem województwa Warmińsko-Mazurskiego jest zawodnik Olimpii - Mateusz Głowiński, dla którego to nie pierwsze zgrupowanie z najlepszymi w Polsce.

Głowiński to wyróżniająca się postać drużyn, w których występuje. Z końcem sezonu 2018/2019 zakończył etap gry w kategorii Młodzika. Kampania była niezwykle udana, bo Olimpia 2006 (trener Sebastian Cierlicki) wygrała wszystko co było możliwe. Zaczęło się od zwycięstwa w jesiennej lidze D1 Młodzik Grupa 2, zimą żółto-biało-niebiescy wygrali towarzyski młodzieżowy turniej Legia-Bart Cup oraz halowe mistrzostwa województwa. Wiosną okazali się najlepsi ProTrainUp Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2, a na koniec dorzucili mistrzostwo Warmii i Mazur. W meczu finałowym Olimpia pokonała Constract Lubawa 3:2, a jedną z bramek strzelił Głowiński.

Obecnie Mateusz występie w drużynie Trampkarzy prowadzonych przez trenerów Starzyńskiego i Konarzewskiego. Zespół rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w której w lidze jesiennej zapewnił sobie kontynuację przygody także wiosną.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama