Trzecia wygrana z rzędu (piłka nożna)

W doskonałych humorach wrócili z Głowna piłkarze Olimpii. Elblążanie w pełni zasłużenie pokonali 3:0 miejscową Stal, będąc, zwłaszcza w drugiej połowie, zdecydowanie lepszym zespołem. Bramki dla Olimpii zdobyli Damian Sędziak (dwie) i Łukasz Wróblewski. To trzecie kolejne ligowe zwycięstwo żółto-biało-niebieskich.

W tygodniu Olimpię czeka wyjazd do Korsz na meczu Pucharu Polski z MKS. Trener Tomasz Wichniarek zapowiada, że w meczu tym zagra zespół złożony z zawodników drugiego planu, którzy nie mają wielu szans występów w meczach mistrzowskich. Natomiast w sobotę przy Agrikola Olimpia podejmie suwalskie Wigry, które w ostatniej kolejce ograły u siebie 2:1 Radomiaka Radom.

Rządził wiatr
     W pierwszych trzech kwadransach piłkarzom najbardziej przeszkadzał wiatr, który tego dnia w Głownie momentami był bardzo porywisty. Gospodarze cały pomysł na grę oparli na dalekich wybiciach piłki w pole, które w ich zamierzeniu padać miały łupem szybkich czarnoskórych zawodników, którzy w liczbie czterech pojawili się na placu gry od pierwszej minuty (po zmianie stron na boisko weszło jeszcze dwóch czarnoskórych graczy). W ostatniej chwili na rozgrzewce urazu doznał piąty Afrykanin Obi Uche, którego w wyjściowym składzie zastąpił wychowanek Stali 16-letni Damian Nowak, dla którego był to debiut na III-ligowym szczeblu.
     O pierwszej części meczu można powiedzieć tyle, że się odbyła. Wspomniana wichura przeszkadzała głównie Olimpii w konstruowaniu akcji, bo Stal poświęcała się tylko wybijaniu piłki i skupiała na przeszkadzaniu elblążanom. Zespół z Elbląga w tej części gry nie zachwycił, ale stworzył kilka ciekawych akcji. Najbliżej szczęścia był Łukasz Wróblewski, którego strzał z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, wyręczając bramkarza. Na uwagę zasługują jeszcze uderzenia Sędziaka (na samym początku meczu) i dwa strzały Piotra Trafarskiego - jeden musnął boczną siatkę, a drugi z trudem został wypiąstkowany przez Dariusza Smurzyńskiego. To były wszystkiego godne odnotowania momenty w pierwszych trzech kwadransach meczu.

Rozstrzygnięcie po przerwie
     W przerwie trener Olimpii przeprowadził w szatni męską rozmowę ze swoimi podopiecznymi, czego skutki były widoczne od pierwszego gwizdka arbitra w drugich 45 minutach. Olimpijczycy wręcz rzucili się na rywali i 9 minut po wznowieniu gry cieszyli się z prowadzenia. Sprytne rozegranie autu z lewej strony boiska, piłka trafia do Damiana Sędziaka, a ten sprytnie ze zwodem mija obrońcę i płaskim, mierzonym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza Stali. Sześć minut potem było już 2:0 dla Olimpii. Łukasz Wróblewski zabrał piłkę obrońcy, popędził z nią na bramkę i precyzyjnym strzałem po ziemi z ok. 13 metrów zdobył drugiego gola. Olimpijczycy nie spoczęli na laurach i podwyższyli prowadzenie w 70. minucie. Znów w głównej roli wystąpił Sędziak, choć nie mniejsze zasługi przy trzeciej bramce miał Piotr Trafarski, który otrzymał prostopadłe podanie ze środka pola, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, a w polu karnym tak wyłożył futbolówkę Sędziakowi, że nie pozostało mu nic innego, jak skierować ją do siatki.

Przed Olimpią trudny okres
     3:0 to i tak najniższy wymiar kary, jaki spotkał czerwoną latarnię ligi z Głowna. Zespół z Elbląga był lepszy od rywala w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo. Teraz przed podopiecznymi Tomasza Wichniarka w lidze seria siedmiu „meczów prawdy” z zespołami wyżej notowanymi, aspirującymi do awansu. Kolejno Olimpia potykać się będzie z Wigrami Suwałki (19 kwietnia, godz. 16 w Elblągu), Sokołem Aleksandrów Łódzki (26 kwietnia, na wyjeździe), OKS 1945 Olsztyn (30 kwietnia, godz. 16, Elbląg), Dolcanem Ząbki (3 maja, wyjazd), Radomiakiem Radom (10 maja, godz. 16, Elbląg), Ruchem Wysokie Mazowieckie (18 maja, wyjazd) i UKS SMS Łódź (wyjazd).
     Stal Głowno - Olimpia Elbląg 0:3 (0:0)
     0:1 - Sędziak (55.), 0:2 - Wróblewski (61.), 0:3 - Sędziak (70.)
     Stal: Smurzyński - Okeke, Różycki, Emehel (70. Adamczyk), Adamkiewicz, Kluska, Tem, Nowak (82. Gibała), Nnamani (55. Kabir), Iwanicki (61. Keshi), Florczak
     Olimpia: Hyz - Bogdanowicz, Kowalczyk (77. Koprucki), Treszczotko, Anuszek, Chmielecki, Nowacki, Roszak (64. Lepka), Wróblewski, Trafarski (73. Biegański), Sędziak
     Żółte kartki: Nowak (Stal) - Lepka (Olimpia)
     Sędziował: Zelek (Bydgoszcz)

Komplet wyników 20. Kolejki III ligi: Stal Głowno - Olimpia Elbląg 0:3, Ruch Wysokie Mazowieckie - OKS 1945 Olsztyn 1:0, Sokół Aleksandrów Łódzki - Dolcan Ząbki 2:3, Wigry Suwałki - Radomiak Radom 2:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - UKS SMS Łódź 3:0, Nadnarwianka Pułtusk - Orzeł Kolno 2:1, Mazowsze Grójec - Warmia Grajewo 0:0, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Concordia Piotrków Trybunalski 0:3 (walkower).