Trzy medale dla KSW Tygrys (boks)

Elbląg, Trzy medale dla KSW Tygrys (boks)

W dniach 13-16 lutego w Nowa Dęba odbył się turniej bokserski Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego. Wspaniale zaprezentowali się na nim zawodnicy Klubu Sportów Walki Tygrys Elbląg, wszyscy wrócili z medalami.

W turnieju wystartowało 100 zawodników z 49 klubów całej Polski. Turniej stał na wysokim poziomie pod względem sportowym i organizacyjnym. Był to sprawdzian przed 85 Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 10-16 marca w Kaliszu, a zarazem kwalifikacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
       Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportów Walki Tygrys Elbląg, wszyscy wrócili z medalami .
       1. Daniel Tarka w wadze 49 kg zajął I miejsce. W walce finałowej pokonał przez TKO w I rundzie Piotra Waśniewskiego RMG Boks Ożarów.
       2. Łukasz Łojek  w wadze 69kg zajął III miejsce. W ćwierćfinale pokonał przez KO w I rundzie Krzysztofa Czapiewskiego SAKO Gdańsk. W walce o finał po wyrównanej walce uległ na punkty z Rafałowi Perczyńskiemu Gwardia Warszawa.
       3. Marcin Śnitko w wadze superciężkiej ( +91kg) zajął I miejsce. W walce finałowej wygrał z Michałem Świątkowskim 06 Kleofas Katowice. W drodze do finału pokonał Michała Jabłońskiego Wisłok Rzeszów i Jarosława Guzek Zawisza Bydgoszcz.