UWAGA!

Trzy okazje do biegania (biegi przełajowe)

Elbląg, Trzy okazje do biegania (biegi przełajowe)

Po raz piąty w tym roku na leśne dukty Bażantarni wybiegli uczestnicy cyklu rywalizacji o Grand Prix Elbląga. Przy okazji obchodzili X Warmińsko-Mazurski Dzień Rodziny i uczestniczyli w finale trzeciej edycji akcji „Polska Biega”.

Na polanę w Bażantarni, tradycyjne miejsce zbiórki biegaczy, przybyło 125 chętnych do sportowej rywalizacji, a wśród nich 20 rodzin. Uczestnicy startujący w składzie: dzieci i rodzice, byli honorowani pamiątkowymi medalami, specjalnie przygotowanymi na tę okazję. Zgodnie z tradycją losowano też nagrody wśród wszystkich startujących, a najmłodsi otrzymali upominki.
     Na dystansie 500 m zwyciężyli Natalia Licznerska przed Wiktorią Rusoń i Kają Marynowską praz Kacper Ciepłucha przed Krzysztofem Licznerskim i Adrianem Skarbkiem.
     W biegu na 2000 m triumfowali Ewelina Czerwień przed Anetą Licznerską i Sandrą Krawczenko oraz Paweł Wardziński przed Krzysztofem Miedzińskim i Patrykiem Saneckim.
     Przed startem na 5000 m aktualny rekordzista na tym dystansie Marcin Florek zapowiadał ustanowienie nowego rekordu. Zamiar się nie udał z powodu upadku biegacza, ale i tak on pierwszy zameldował się na mecie przed Dariuszem Sierpińskim i Maciejem Sawickim. Wśród pań najszybciej dystans 5000 m pokonała Katarzyna Pawlukiewicz, wyprzedzając Bożenę Znarowską i Beatę Nienadowską.
     W niedzielę 1 czerwca ostatnie przed wakacyjną przerwą przełajowe bieganie z serii Grand Prix. Po zawodach przewidziane jest ognisko i pieczenie przyniesionych przez biegaczy kiełbasek.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama