UWAGA!

Turniejowe sukcesy dzieci (tenis)

 Elbląg, Turniejowe sukcesy dzieci (tenis)
fot. nadesłana

6 września na olsztyńskich kortach Jodłowa rozegrano wojewódzki turniej Grand Prix Olszyna Tenis 10 w kategorii do lat 10. Świetnie zaprezentowali się młodzi elbląscy tenisiści: Jakub Sowa, Maciej Kubiak, Nadine Nkome Evini, Weronika Sprawka i Hania Jankowska.

W kategorii chłopców w fazie grupowej pewnie swoją grupę wygrał Jakub Sowa. Maciek Kubiak przegrywając jedynie jeden pojedynek zajął 2. miejsce w grupie. W półfinałach elbląscy zawodnicy wpadli na siebie. Po zaciętym pojedynku zwyciężył Kuba wygrywając 5/10, 10/8, 10/5.
       W finale Jakub Sowa pokonał Mikołaja 7/10, 10/8, 10/5 a Maciej Kubiak sprawił niespodziankę pokonując zawodnika, z którym wcześniejszej zdecydowanie przegrał, zajmując tym samym 3. miejsce w turnieju.
       W kategorii dziewczynek zawodniczki zagrały każda z każdą. W pierwszym pojedynku swojej szansy nie wykorzystała Hania Jankowska, prowadząc 9/7 z Nadine Nkome-Evini , ostatecznie przegrała 13/11, 8/10, 10/4. Zaciętym meczem był również pojedynek o 2. miejsce, w którym Nadine ograła Weronikę Sprawkę.

 


       To nie koniec występów zawodników tego dnia. Na kortach przy ul. Agrykola w Elblągu został rozegrany turniej kończący wakacje.
       W kategorii do lat 14 wystąpili Klaudia Tubielewicz zajmując 3. miejsce i Hubert Drewczyński ostatecznie przegrywając dopiero w finale. Świetnie wypadła Zosia Lewandowska zdobywając złoty medal w kategorii do lat 12.
       Jakub Wrzosek po dwóch zaciętych pojedynkach i zwycięskim meczu ostatecznie zajął 5. miejsce. Najmłodsza zawodniczka klubu, Julia Bierońska po wygraniu trzech meczów i tylko jednej przegranej zajęła 2. miejsce.
      

informacja nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama