Udany start Meblarzy

Elbląg, Udany start Meblarzy

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg rozpoczęli sezon 2019/2020 od wygranej z Usarem Kwidzyn. Zespół Grzegorza Czapli przez większą część meczu musiał gonić wynik, by w końcówce pojedynku przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po siedmiu tygodniach przygotowań do sezonu, Meblarze w końcu mogli zawalczyć o pierwsze ligowe punkty. Na inaugurację I-ligowych rozgrywek elblążanom przyszło się zmierzyć z beniaminkiem z Kwidzyna. Usar w zeszłym sezonie był rewelacją rozgrywek, wygrał wszystkie mecze i z przytupem awansował na zaplecze superligi. Przed rozpoczęciem walki na I-ligowych parkietach do zespołu dokooptowano kilku doświadczonych zawodników, w tym trzech którzy kiedyś grali w Wójciku i mają doświadczenie superligowe: Grzegorza Szczepańskiego, Łukasza Cieślaka, czy Bartosza Janiszewskiego. Nowym trenerem Usara został Krzysztof Kotwicki. W ekipie elbląskiej również doszło do kilku zmian, pojawiło się pięciu młodych graczy. Zespół zasilił rozgrywający Damian Nowak z Sambora Tczew, obrotowy Maksymilian Chyła z Wybrzeża Gdańsk, skrzydłowy Wojciech Kowszuk z Sokoła Kościerzyna oraz dwóch młodych graczy z Truso Elbląg Cezary Bartnicki i Michał Sucharski.

Trener Wójcika Grzegorz Czapla obawiał się nieco inauguracyjnego pojedynku, głównie ze względu na to, że był on rozgrywany na parkiecie przeciwnika i zastanawiał sie jak wypadną jego młodzi zawodnicy na tle doświadczonych graczy z Kwidzyna.

Mecz nie rozpoczął się po myśli elblążan. Nasi zawodnicy mieli problemy z celnością i w 5. minucie przegrywali 0:4. W końcu niemoc strzelecką Meblarzy przerwał Rafał Stępień, który jak się później okazało był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Podopieczni Grzegorza Czapli mozolnie odrabiali straty, wykorzystywali kontrataki i w 13. minucie, po kolejnej kontrze, doprowadzili do remisu po 5. Wyrównana gra toczyła się do 22 minuty, kiedy to na tablicy wyników było 9:9. Błąd podania oraz faul ofensywny Meblarzy, pozwoliły rywalom uciec na trzy gole. Niestety przy jednej z akcji urazu stawu skokowego doznał nowy zawodnik Wójcika Damian Nowak. Do końca pierwszej połowy elblążanom udało się zniwelować część strat i na przerwę schodzili przy wyniku 15:13.

Po wznowieniu bramkę kontaktową rzucił kołowy Maksymilian Chyła. Niestety w kolejnych akcjach przyjezdni znów mieli problemy ze skutecznością i gospodarze odskoczyli na trzy trafienia. Sygnał do odrabiania strat dał swoim kolegom Jakub Dąbrowski, broniąc rzut karny. Mocniejsza gra w obronie, zaowocowała stratami kwidzynian. Dobry moment gry miał Bartosz Krawiec, który sam wykończył akcje, a potem jeszcze przechwycił piłkę i podał do kontry, której nie zmarnował nieźle dysponowany Adam Nowakowski. W 38. minucie Meblarze doprowadzili do remisu po 17. W elbląskiej ekipie pojawiały się błędy w ataku, a gospodarze nie marnowali danych im szans i kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadzili 23:20. Chwilę później piąty już rzut karny wykorzystał Rafał Stępień. Kilka skutecznych interwencji zanotował Jakub Dąbrowski. Elblążanie dobrą obroną zmuszali kwidzynian do błędów i w 55. minucie wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 25:24. Do końca pojedynku toczyła się zacięta walka, a gdy nasi piłkarze po raz kolejny przechwycili piłkę i wykończyli kontrę, było wiadomo że wywiozą z Kwidzyna trzy punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Meblarzy 30:29.

Usar Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 29:30 (15:13)

Wójcik: Ram, Dąbrowski, Jaworski - Stępień 10, Budzich 4, Nowakowski 4, Krawiec 3, Chyła 3, Karczewski 2, Palasz 2, Ławrynowicz 1, Kowszuk 1, Nowak, Sparzak, Bartnicki, Sucharski.

Za tydzień (29 września) Meblarze zagrają pierwszy mecz przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie Gwardia Koszalin.