UWAGA!

Ukraińcy najlepsi (siatkówka na siedząco)

Zwycięstwem zespołu Ukrainy zakończył się VIII Elbląg CUP w Piłce Siatkowej na Siedząco, którego organizatorem był klub Atak.

W turnieju wystąpiło dziewięć ekip, w tym pięć zza granicy. Dwudniowe zmagania siatkarzy na siedząco odbywały się na hali SP nr 12. Na słowa pochwały zasłużył zespół Ataku Elbląg (Łukasz Biedrzycki, Grzegorz Subocz, Jacek Kozłowski, Jarosław Dąbrowski, Krzysztof Wojtaszek, Michał Suliga, Andrzej Młynarczyk, Janusz Szarwark), który w turnieju zagrał w osłabionym składzie bez trzech zawodników. Tomasz Woźny, Jarosław Czyżewski i Jan Maliszak bronili bowiem barw reprezentacji Polski A. Występ drużyny Polska A należy ocenić pozytywnie. Polacy rozpoczęli zawody obiecująco od dwóch pewnych zwycięstw po 3:0 na Węgrami i Litwą. Następnie Polska A w meczu o wejście do grupy finałowej nie dała szans elbląskiemu Atakowi pokonując go 3:0, a już w ścisłej rozgrywce finałowej Polacy ograli Holandię 3:1. Jednak w kolejnym meczu drużyna z krainy tulipanów okazała się lepsza od Ukrainy (wygrana 3:2) i o wszystkim rozstrzygnąć miał mecz Polska A - Ukraina. Niestety, był to najgorszy od mecz biało-czerwonych. Nasi siatkarze popełnili w nim wiele błędów, zaś Ukraińcom sprzyjało szczęście i to oni mogli cieszyć się z turniejowego triumfu. Po zwycięstwie Ukrainy nad Polską A (3:0) o kolejności decydował bilans setów. Tu Polska musiała uznać jeszcze wyższość Holandii i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.
     Drużyna Ataku Elbląg zajęła w swojej grupie drugie miejsce przegrywając z Holandią (0:3) i wygrywając z Polską B (3:0). Następnie w walce o finał Atak uległ Polsce A i pozostała mu w imprezie gra o miejsca od czwartego do szóstego. Tu jednak zespół zanotował dwie porażki, odpowiednio 0:3 z Kazachstanem i nieznacznie 2:3 z Litwą. Ostatecznie gracze Ataku zajęli szóstą pozycję. Biorąc pod uwagę skład, w jakim wystąpili miejsce to jest sukcesem elbląskiej drużyny.
     Wzorową organizację i przebieg turnieju podkreślił obecny na imprezie członek Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych, Pierre Van Meenen.
     - Dzięki wam (klub Atak - red.) siatkówka niepełnosprawnych może się rozwijać i sprzyjać międzynarodowej przyjaźni - mówił. - Gratuluję wam i całemu waszemu zespołowi za nadzwyczajną pracy, jaką wykonaliście.
     
     Ostateczne wyniki VIII Elbląg CUP:
     1. Ukraina, 2. Holandia, 3. Polska A., 4. Kazachstan, 5. Litwa, 6.Atak Elbląg, 7. Start Wrocław, 8. Węgry, 9. Polska B.
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama