[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W czerwcu pobiegniemy z Piekarczykiem

 
Elbląg, W czerwcu pobiegniemy z Piekarczykiem

Znana jest już data XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. W tym roku największa impreza biegowa w mieście odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. Niebawem ruszą zapisy.

Sympatycy biegania mogą już sobie rezerwować czas w pierwszą niedzielę czerwca. To właśnie tego dnia odbędzie się jedenasta już edycja Biegu Piekarczyka. Największa impreza biegowa w naszym mieście ponownie zgromadzi na ulicach Elbląga miłośników biegania i aktywności fizycznej. Tradycyjnie na trasie biegu zobaczymy nie tylko dorosłych uczestników zawodów, ale także dzieci oraz cieszącą się coraz większą popularnością rywalizację drużyn. W najbliższych dniach ruszą zapisy do Biegu Piekarczyka.
       Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Trasa XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka nie zmieniła się od poprzedniego roku. Zawodnicy wystartują na ulicy Teatralnej, następnie pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż ponownie dotrą do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
       Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, Bieg Piekarczyka to nie tylko rywalizacja dorosłych. Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do wspólnego biegania dzieci i młodzież. Tuż przed imprezą główną na trasie zobaczymy uczestników Mini Biegu Piekarczyka czyli VI EDURO KID. W zwodach dla najmłodszych mogą wystartować dzieci w wieku od miesiąca do 15 lat. Dla każdej z grup wiekowych przygotowany będzie inny dystans do pokonania. Bieg Piekarczyka to także rywalizacja drużynowa. Podobnie jak w roku ubiegłym w biegu mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe, a drużyna musi składać się z minimum pięciu osób.
       Koszt uczestnictwa w biegu wynosić będzie, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych z pakietem startowym bez koszulki oraz 50 złotych za pakiet startowy z koszulką Biegu Piekarczyka. Opłata za udział w Mini Biegu Piekarczyka - VI ENDURO KID wynosi 10 złotych.
       Wszyscy biegacze, zarówno głównego Biegu Piekarczyka, jak i VI ENDURO KID, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Podobnie jak w roku ubiegłym liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Zapisy przyjmowane będą tradycyjnie za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.
      
       Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
      
Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama