UWAGA!

W hołdzie i po przygodę

Elbląg, W hołdzie i po przygodę
(fot. OK)

Elbląski klub kajakowy „Druzno” zaprasza wszystkich miłośników turystyki wodnej do udziału w Ogólnopolskim Crossie Kajakowym im. Tadeusza Kiwiało, który odbędzie się w najbliższy weekend w ramach Dni Elbląga.

Tadeusz Kiwiało przez całe życie związany był z kajakarstwem. Najpierw jako zawodnik, później trener, a potem szkutnik. Impreza ma być hołdem dla niego.
     - Z całą pewnością można powiedzieć, że Tadeusz zbudował elbląskie kajakarstwo - twierdzi Mirosław Kreczman z klubu kajakowego „Druzno Elbląg”. - Wszyscy ci ludzie, którzy dzisiaj pływają i interesują się turystyką kajakową, pokochali to właśnie dzięki Tadeuszowi, jego zaangażowaniu i pasji.
     Spływ będzie okazją do zwiedzania najpiękniejszych zakątków naszego regionu, odpoczynku w cichym otoczeniu wody i przyrody, ale także do rywalizacji.
     Podczas crossu przepłynąć będzie można m.in. przez pięć unikatowych pochylni, rezerwat „Jezioro Drużno” i Zalew Wiślany.
     Impreza kajakowa podzielona została na dwa etapy.
     Sobota (21 czerwca) będzie dniem o charakterze typowo rekreacyjnym i turystycznym. Spływ rozpocznie się na Buczyńcu, a zakończy w Elblągu. Uczestnicy przepłyną przez wszystkie pochylnie, Kanał Elbląski, Jezioro Drużno i rzekę Elbląg. Do pokonania będą mieli około 28 km.
     Z kolei w niedzielę (22 czerwca) będzie czas na rywalizację. Odbędą się wyścigi na trzech dystansach: 10, 20 i 40 km. Trasa crossu biec będzie przez Kanał Elbląski i Jagielloński, rzekę Elbląg, Nogat i Szkarpawę, a także Zalew Wiślany i Zatoka Elbląską.
     Uczestnictwo w imprezie zapowiedział rekordzista Księgi Guinnessa - Sławomir Lewalski z Kwidzyna, który przepłynął Wisłę kajakiem, pokonując dystans 258 kilometrów i 200 metrów w ciągu jednej doby.
     Osoby, które chciałyby wziąć udział w Ogólnopolskim Crossie Kajakowym im. Tadeusza Kiwiało powinny zgłosić się do biura PTTK w Elblągu przy ul. Krótkiej. Opłata startowa wynosi 50 zł dla osoby dorosłej i 30 zł - dla dziecka.
     W cenę wliczony jest transport na Buczyniec (dla osób, które nie wytrzymają dystansu zapewniony będzie transport z połowy trasy), bilet zwiedzanie muzeum, opłata za pokonanie pochylni, dwa ciepłe posiłki i oczywiście sprzęt do pływania. Każdy uczestnik crossu otrzyma też pamiątkową koszulkę, znaczek i dyplom.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama