UWAGA!

W narodowych barwach

Elbląg, Mateusz Jankowski.
Mateusz Jankowski.

To jest niesamowite przeżycie, reprezentować Polskę w narodowych barwach - wspomina Mateusz Jankowski, piłkarz ręczny elbląskiego Techtransu Daradu, członek młodzieżowej reprezentacji Polski. - Życzę każdemu sportowcowi, by mógł dostąpić tego zaszczytu.

- Miałem to szczęście, że z młodzieżową reprezentacją narodową jestem od jej powstania, czyli od dwóch lat - mówi Jankowski. - Dostałem powołanie na zgrupowanie kandydatów do kadry. Pojechałem na obóz do Brennej i zapracowałem na kadrową nominację. W czasie zgrupowania rozgrywaliśmy mecze międzypaństwowe. Pamiętam chwilę, w której otrzymałem dres z białym orłem. Jak go założyłem, to, szczerze mówiąc, nie chciałem go zdjąć. Przed meczem grano nasz hymn narodowy, jak nigdy dotychczas poczułem ciarki na plecach, a w oku zakręciła się łezka. Byłem dumny, bo dostąpiłem zaszczytu reprezentowania swego kraju. Kiedy przed rokiem na Mistrzostwach Świata w egzotycznym Bahrajnie nasza reprezentacja zdobywała szóste miejsce, hala, gdzie odbywał się turniej, była udekorowana flagami państw uczestników mistrzostw. Nasza, biało-czerwona, była największa. Grano Mazurka Dąbrowskiego, a ja w tym szczególnym momencie najlepiej koncentrowałem się przed meczem. Jedna uporczywa myśl dominowała - wygrać za wszelką cenę. Jednak sport ma to do siebie, że nie ma pewniaków i trzeba umieć cieszyć się z sukcesu i godzić z przegraną. Trzeba też walczyć o miejsce w kadrze narodowej. Bo tam się jest nie z nazwiska, a za posiadane umiejętności. Żeby je uzyskać, niezbędna jest ciężka praca i to nie tylko na oficjalnych treningach z drużyną. Trzeba założyć dres, pobiegać, iść na siłownię, a równocześnie dbać o swoje zdrowie. Odpowiednio się odżywiać i ubierać, żeby uniknąć przeziębień. Staram się tak żyć, bo zdobyłem zaufanie u selekcjonera kadry narodowej i nie chcę go stracić. Pracuję nad sobą indywidualnie i bardzo chcę reprezentować Polskę na zbliżających się Mistrzostwach Europy. Wiem, że sport jest fantastyczną promocją dla Polski. Każda wygrana powoduje, że jest o nas głośno w Europie i na świecie. Dla mnie jest to osobista satysfakcja, że mogę w tym sportowym promowaniu mego kraju czynnie uczestniczyć - podkreśla Mateusz Jankowski.
     Z Mateuszem Jankowskim, kołowym elbląskiego Techtransu Daradu, rozmawiałem przed Świętem Flagi Narodowej, Świętem Orła Białego i Dniem Polonii i Polaków Zamieszkałych za Granicą, obchodzonymi co roku 2 maja.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama