UWAGA!

W Zakopanem nasze Orły bez medali (łyżwiarstwo szybkie)

W miniony weekend na torze lodowym w Zakopanem rozegrano mistrzostwa Polski w łyżwiarskim wieloboju. W mistrzostwach z udziałem kadry na igrzyska w Vancouver elblążanie nie wywalczyli medali, ale na olimpiadzie nasze miasto będzie miało swoje przedstawicielki.

Bezkonkurencyjna w rywalizacji 19 kobiet była Natalia Czerwonka z MKS Cuprum Lubin, która wygrała wyścigi na wszystkich dystansach. Elblążanka Ewelina Przeworska w klasyfikacji wieloboju uplasowała się na piątym miejscu. Na poszczególnych dystansach zajmowała miejsca: 500 m – 7. z czasem 39,56, 3000 m – 5. (4:45,45), 1500 m – 5. (2:15,93), 5000 m – 6. (8:22,07 najlepszy wynik w sezonie).
       Mistrzostwo mężczyzn wywalczył Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice. Reprezentant KS „Orzeł” Paweł Toruń w gronie 35 łyżwiarzy zajął 22. miejsce. W poszczególnych biegach zajmował miejsca: 500 m – 15. (39,56), 5000 m – 25. (7:52,28 najlepszy wynik w sezonie), 1500 m – 23. (2:09,23). Nie startował w biegu na dystansie 10 000 m.
       Kadrowicze po mistrzostwach w Zakopanem wyjechali na zgrupowanie do Berlina, gdzie będą przebywali do 27 stycznia. W tym też dniu Polski Komitet Olimpijski ogłosi skład reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Na 31 stycznia zaplanowano ślubowanie olimpijczyków, a dzień później udadzą się oni do Vancouver.
       W olimpijskiej ekipie zabraknie zawodników z Elbląga, ale nasze miasto będzie miało na zimowej olimpiadzie swoich reprezentantów. Kobiecą kadrą panczenistek dowodzi trenerka, elblążanka Ewa Białkowska.
       W tym roku mija 50 lat od wspaniałego wydarzenia, jakim było wywalczenia brązowego medalu olimpijskiego przez elblążankę Helenę Pilejczyk. Polski Komitet Olimpijski w szczególny sposób uhonorował elbląską olimpijkę. Będzie ona honorowym gościem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Serdecznie gratulujemy!
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama