UWAGA!

Wakacyjne czwartki (piłka nożna)

W miniony czwartek rozegrany został kolejny, trzeci już turniej organizowany przez LKS Mlexer Elbląg z cyklu "Wakacyjne czwartki z piłką nożną". Tym razem w zawodach wzięli udział chłopcy urodzeni w latach 1991-92, a zwycięstwo przypadło drużynie FC Zenki.

Do trzeciego turnieju z cyklu "Wakacyjne czwartki z piłką nożną" organizowanego przez LKS Mlexer Elbląg, zgłosiło się 10 drużyn o wymyślnych nazwach: AS Zawada, FC Zenki, FC Tibia, Inter Wojciech, Trole, Legioniści, Królewscy, Doda, Lokomotiw, FC Wiejska. W drodze losowania zespoły zostały podzielone na trzy grupy.
     
     Grupowe zmagania
     W grupie A po wygranej z Zenkami 4:1, Dodą 3:0 i FC Wiejską 5:0 zwycięzcą okazał się zespół Inter Wojciech. Drugie miejsce zajęły FC Zenki ze zdobyczą 4 punktów - tyle samo co trzecia drużyna w grupie Doda, lecz FC Zenki posiadały lepszy bilans bramkowy. Na ostatnim, czwartym miejscu rozgrywki zakończyli chłopcy grający w FC Wiejskiej.
     Grupę B wygrał Lokomotiw (wygrana 2:0 z Legionistami oraz remis - 2:2 z FC Tibią) wyprzedzając Legionistów. Trzecie miejsce z dorobkiem jednego punktu zajęła FC Tibia.
     W grupie C padły aż 23 bramki. Najwięcej bo, aż 12 strzelili zwycięzcy tej grupy - Królewscy. Drugim miejscem musiała zadowolić się AS Zawada, a na miejscu trzecim, jednocześnie kończąc zabawę, uplasowały się Trole.
     
     Czwórka najlepszych
     Pierwszy mecz w finale to powtórka spotkania otwierającego turniej. Naprzeciw siebie stanęły: Inter Wojciech i FC Zenki. W spotkaniu grupowym lepszy okazał się Inter wygrywając 4:1. Tym razem FC Zenki nie dały szans swoim przeciwnikom i zasłużenie odniosły zwycięstwo 3:1. W drugim pojedynku 3 punkty zdobyli grający najbardziej ofensywnie Królewscy, którzy rozgromili Lokomotiw aż 7:0. Trzecie spotkanie wygrały FC Zenki 2:1 z Królewskimi. W meczu czwartym Inter pokonał 2:1 Lokomotiw, który w kolejnej potyczce zremisował z Zenkami - 2:2. W ostatnim starciu w III wakacyjnym turnieju zmierzyli się Królewscy z Interem Wojciech. Królewscy zdążyli już przyzwyczaić nas, że potrafią zdobywać bramki i tym razem nie było inaczej. Odnieśli łatwe, wysokie zwycięstwo 3:0.
     
     Końcowa tabela turnieju:
     1.FC Zenki, 7 pkt., 7:4
     2.Królewscy, 6, 11:2
     3.Inter Wojciech, 3, 3:7
     4.Lokomotiw, 1, 3:11
     
     Kolejne zaproszenie
     Watro przypomnieć, iż kolejny turniej z cyklu "Wakacyjne czwartki z piłką nożną" odbędzie się już 21 lipca. Tym razem do rywalizacji organizatorzy zapraszają chłopców z roczników 1993 i 1994. Zespoły proszone są o przybycie z opiekunem oraz o zawodnicy o przyniesienie legitymacji szkolnych w celu potwierdzenia wieku. Ze względu na ograniczoną ilości miejsc, organizatorzy proszą o szybsze zgłaszanie udziału w zawodach.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama