Weekend na medal

Elbląg, Weekend na medal

W miniony weekend (5-6 października) elbląskie pary taneczne wzięły udział w rywalizacji na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego GEST o Puchar Burmistrza Solca Kujawskiego, zajmując miejsca medalowe i zdobywając punkty w klasyfikacji.

Złoty medal wywalczyła para Nikodem Stańczewski, Julia Fidut. Para wygrała w kategorii 14 – 15 lat w klasie tanecznej C w tańcach latynoamerykańskich. Trzecie miejsce na podium, ale za to w dwóch stylach, wytańczyli Błażej Jezierski w parze z Malwiną Cybulską. Zawodnicy startowali w kategorii 10-11 lat w klasie tanecznej D. Pozostałe pary dzielnie walczyły o cenne punkty w ogólnej klasyfikacji, które dają możliwość awansu do wyższej klasy tanecznej.

5. m-ce Stańczewski Nikodem - Fidut Julia

Podczas tego weekendu nie zabrakło też elbląskiego akcentu na turnieju WDSF w Ostrawie w Republice Czeskiej. Para Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” – Anna i Jarosław Kraińscy – uplasowała się na 11. miejscu w swojej kategorii wiekowej.