UWAGA!

Wieża na e7

 Elbląg, Igor Janik wygrał towarzyski turniej szachowy
Igor Janik wygrał towarzyski turniej szachowy (fot. Michał Skroboszewski)

Niespodzianki nie było. Towarzyski turniej szachowy rozgrywany wczoraj (8 września) na elbląskiej starówce wygrał Igor Janik. Brązowy medalista ostatniej Olimpiady Szachowej On Line nie dał rywalom żadnych szans. Zobacz zdjęcia z turnieju.

Wczoraj (8 września) w kawiarni „Wyspa Skarbów” spotkali się elbląscy szachiści, aby zainaugurować sezon szachowy w Elblągu. Przy szachownicach usiadło dziesięciu zawodników, którzy rozegrali turniej systemem „każdy z każdym”.

- Bardzo fajna inicjatywa, chyba po raz pierwszy odbywa się taki turniej w lokalu. Bardzo dobrze, że po pandemii coś się odbyło, mieliśmy okazję się spotkać i zagrać – mówił po turnieju Igor Janik, brązowy medalista ostatniej Olimpiady Szachowej On Line z reprezentacją Polski.

Każdy z zawodników rozegrał 9 partii „błyskawicznych”. Tu nie było czasu na konstruowanie skomplikowanych planów ataku i obrony. Trzeba było szybko przejąć inicjatywę i dać rywalowi mata. Organizatorzy po cichu liczyli na niespodziankę, ale Igor Janik nie dał rywalom żadnych szans. Wygrał wszystkie dziewięć partii.

- Udało się wygrać, ale niektóre partie nie były takie proste, jakby się mogło wydawać. Nie ma co ukrywać, że wynik jest zadowalający, ale głównym celem turnieju było propagowanie szachów – mówił Igor Janik.

Na kolejnych stopniach podium znaleźli się Adam Bukojemski i Lidia Czarnecka. A gdyby ktoś chciał pograć w szachy rekreacyjnie, to szachownice czekają na Wyspie Skarbów.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)