UWAGA!

Wikingowie z maskotką

Elbląg, Wikingowie z maskotką
(fot. nadesłana)

W Elblągu powstała prawdopodobnie pierwsza żywa maskotka drużyny sportowej. Swoją prezentację podczas piątkowego treningu drużyny UKS Wikingowie. Niema jeszcze swojego imienia, zostanie wybrane w konkursie w mediach społecznościowych.

O maskotce hokeiści marzyli od ponad dwóch lat. Pod koniec listopada 2018 r. z okazji swoich 40. urodzin zbiórkę na ten cel w serwisie zrzutka.pl zorganizował jeden z rodziców trenujących dzieci - Przemek. Odpowiedź miłośników klubu przerosła jego oczekiwania - w niecałe trzy  tygodnie udało się zebrać potrzebną kwotę! Kilka tygodni zajęło uszycie i dostarczenie maskotki do Elbląga i w piątek Wiking po raz pierwszy wjechał na lód i pokazał się zawodnikom i rodzicom podczas treningu.
       W związku z rozpoczynającymi się feriami tylko część zawodników mogła przywitać się z maskotką, ale przyjęto ją bardzo ciepło i mamy nadzieję, że będzie towarzyszyć elbląskim hokeistom podczas meczów i turniejów zarówno na elbląskim lodowisku jak i turniejach wyjazdowych oraz rozgrzeje serca kibiców.
       Jeśli chcecie zobaczyć maskotkę na żywo, będzie ku temu okazja już 26 stycznia o godz. 18 na elbląskim lodowisku Helena, kiedy to zawodnicy UKS Wikingowie stawią czoła toruńskim Sokołom podczas meczu ligowego KPOZHL w kategorii żak starszy.
       Klub ma nadzieję, że maskotka pomoże w promocji hokeja w naszym mieście, bo jest to niezwykle emocjonujący sport, dający bardzo dużo frajdy z jego uprawiania. Przypominamy, że Wikingowie nie wymagają własnego sprzętu hokejowego, żeby rozpocząć przygodę z hokejem, a drzwi klubu stoją otworem dla każdego, kto chce spróbować swoich sił na lodzie. Wystarczy przyjść na trening. Nie wierzysz? Zadzwoń  do trenera Irka - tel. 517 573 134. Wikingowie nauczyli już wiele elbląskich dzieci jeździć na łyżwach i grać w hokeja. Atmosfera w klubie jest bardzo ciepła i rodzinna, rodzą się tu przyjaźnie i pasje.
       A jak Wam się podoba maskotka klubu UKS Wikingowie?
      
UKS Wikingowie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama