UWAGA!

Wiosną obudź w sobie energię

Elbląg, Wiosną obudź w sobie energię

Masz ochotę nauczyć się tańczyć i pożytecznie spędzić wolny czas w miłym gronie? To wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w Centrum Tańca „Promyk". W Promyku każdy znajdzie coś dla siebie – i starszy i młodszy. Na zajęcia zapraszamy dzieci już od najmłodszych lat.

W każdą sobotę w Centrum Tańca „Promyk” odbywają się zajęcia z rytmiki, podczas których dzieci w formie zabawy uczą się kroków tańców towarzyskich, ludowych oraz nowoczesnych. O godz. 11.00 tańczą maluchy w wieku 2,5-4 lata, o godz. 12.00 dzieci 5-6 letnie.
       Kolejna propozycja to taniec nowoczesny, który doskonały jest dla dzieci, posiadających niespożytą energię. - Hip-Hop, Electric Boogi, Disco Dance, Funky, Video Clip Dance to style które są częścią tańca nowoczesnego – wyjaśnia Katarzyna Łukaszewska, instruktorka zajęć – Zajęcia z tańca nowoczesnego dają potężną dawkę pewności siebie, korzystnie wpływają na kondycję i są doskonałą formą wyrażenia siebie poprzez ruch. Na zajęcia zapraszamy chłopców i dziewczynki wieku od 5 do 12 lat. Spotykamy się dwa razy w tygodniu we wtorki i środy.
       W ofercie dla dzieci i młodzieży jest też bardziej subtelna forma – taniec współczesny bazujący na balecie. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, młodsze dzieci zapraszamy na godzinę: 17.00 a młodzież na 19.00.
       A jeżeli poza tańcem chcesz aby Twoje dziecko nabrało jeszcze ogłady i poznało zasady savoir-vivre zapisz je na taniec towarzyski. Zajęcia realizowane są w systemie weekendowym, w soboty i niedziele w godzinach 10.00-11.30. Odbywają się w sali sportowej CSE Światowid. Podczas zajęć dzieci nauczą się podstawowych kroków i figur tańców standardowych m.in. - walc angielski, walc wiedeński, quickstep oraz tańce latynoamerykańskie - samba, cha cha, jive, rumba.
       Dzieci i młodzież zainteresowane nauką tańca ludowego zapraszamy do Zespołu Pieśni i Tańca "Młody Elbląg", którego zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 17:00. Dzieci nie tylko poznają kroki ale i zdobędą wiedzę na temat tańców regionalnych i narodowych.
       Raz w miesiącu pod hasłem „Mamo, tato zatańcz ze mną” organizowane są także zajęcia, na których wspólnie tańczy rodzic z dzieckiem. Zajęcia są z różnych form tańca,: nowoczesnego, ludowego, towarzyskiego, zumby. Do końca sezonu odbędą się jeszcze cztery takie spotkania zawsze w sobotę, w terminach – 8.03, 5.04, 10.05 i 14.06.
      
       W ofercie Centrum Tańca „Promyk” są też propozycję dla dorosłych.
       Od 3 marca rusza nowy kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych. Na zajęciach, pary będą mogły poznać tańce standardowe przydatne na balach i latynoamerykańskie potrzebne na zabawach i prywatkach. W programie kursu dla dorosłych będzie dużo kroków i elementów praktycznych, które pozwolą na swobodny taniec i ciekawą prezentację podczas wszystkich imprez towarzyskich.
       - Instruktor pokaże między innymi jak tańczyć discofox, taniec bardziej znany w naszym kraju pod nazwą dwa na jeden, który mimo upływu lat wciąż pozostaje najbardziej uniwersalnym sposobem zatańczenia nie tylko do typowego disco, ale praktycznie do każdej muzyki – dodaje Joanna Karpiuk z CT Promyk - Kurs ten jest też skierowany do nowożeńców, którzy chcą, tanecznym krokiem wejść na nowa drogę życia i ze swobodą zaprezentować się przed gośćmi podczas pierwszego tańca. Na pierwsze zajęcia zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.30.
       50 + to zajęcia skierowane do dojrzałych Pań. Taniec i zabawy ruchowe, pozwolą przywrócić dobrą kondycję i zadowolenie z siebie. - To propozycja dla tych Pań, które lubią przebywać z ludźmi, miło spędzać czas i mają młodego ducha - dodaje instruktor Katarzyna Lesz - Dla nich właśnie taniec może być zwrotem ku radości życia.
       Jest też oferta dla Pań nieco młodszych, ale dysponujących czasem w godzinach dopołudniowych, które chcą zdrowo, bezpiecznie i skutecznie wzmocnić i uelastycznić swoje ciało. Zajęcia pod hasłem – Brzuch, uda, pośladki odbywać się będą w każdą środę o godz. 11:00. Podczas zajęć Panie będą wzmacniały powyższe partie ciała.
       A w godzinach popołudniowych dla Pań proponujemy także zajęcia z zumbu i celluSTOP. Zumba jest dobrą formą dla Pań, które chcą zgubić kilogramy i kochają tańczyć. Gimnastyka i taneczne kroki pozwalają w tej formie odzyskać zdrowie, dobre samopoczucie i ochotę do działania, a także ukształtować zgrabną sylwetkę. Na zajęcia zumby zapraszamy we wtorki, środy i piątki.
       CelluSTOP to system ćwiczeń, poprzez który Panie pozbędą się cellulitu i będą zapobiegały jego tworzeniu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki.
       Organizatorzy podkreślają też, że zajęcia w „Promyku" prowadzi profesjonalna karda trenersko-instruktorska z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, co sprawia, że nauka jest szybka, łatwa i przyjemna.
       Każdy taniec wspaniale wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także na samopoczucie. Tańcząc zapominamy o troskach życia codziennego. Poruszanie się w rytm muzyki działa odprężająco i relaksująco - zachęcają instruktorzy Centrum Tańca „Promyk".
      
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama