UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Worek medali dla elbląskich rolkarzy

 
Elbląg, Worek medali dla elbląskich rolkarzy
fot. nadesłana

W miniony weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” Elbląg brali udział w II Ogólnopolskich Zawodach Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi, skąd przywieźli aż 16 medali.

Zawody Rolkarstwa Figurowego odbywały się w Polsce po raz drugi i były to pierwsze zawody tego typu dla zawodników elbląskiego klubu. Tym bardziej cieszy tak duża liczba wysokich miejsc.
       Przedstawiamy wyniki zawodników UKS „Szóstka” Elbląg, począwszy od najmłodszej kategorii wiekowej:
       Antonina Witkowska – 2. miejsce 4th Beginners - Benjamin Girls
       Michał Kamiński – 1. miejsce 4th Beginners - Benjamin Boys
       Dawid Krasiński – 1. miejsce 4th Beginners - Junior Boys
       Martyna Miros – 3. miejsce 4th Beginners - Junior Girls
       Dominika Bejerska – 1. miejsce 3rd Recreational - Debs Girls
       Nina Leonowicz – 2. miejsce 3rd Recreational - Debs Girls
       Nadia Leonowicz – 3. miejsce 3rd Recreational - Cadet Girls
       Apolonia Bałaszkiewicz – 5. miejsce 3rd Recreational - Cadet Girls
       Maria Jankowska – 1 miejsce 3rd Recreational - Novice Girls
       Zuzanna Wnuk – 2. miejsce 3rd Recreational - Novice Girls
       Natalia Leonowicz – 3. miejsce 3rd Recreational - Novice Girls
       Natalia Lipińska – 1. miejsce 2nd Silver - Chicks Girls
       Maria Ufnalewska – 2. miejsce 2nd Silver - Cubs Girls
       Alan Andrearczyk – 1. miejsce 2nd Silver - Cubs Boys
       Julia Gierszewska – 1. miejsce 2nd Silver - Novice A Girls
       Kamil Grabkowski – 1. miejsce 2nd Silver - Novice B Boys
       Jakub Kukowski – 1. miejsce 2nd Silver - Senior Men
       Zawodników przygotowywały trenerki: Beata Kukowska – prezes UKS „Szóstka” Elbląg, Teresa Bekisz i Joanna Ziemińska. Jazda figurowa na rolkach jest stosunkowo młodą lecz dynamicznie rozwijającą się w Polsce dyscypliną sportu. Jest to trudny sport, wymagający świetnej koordynacji, precyzji ruchów i dużej wytrzymałości ale jednocześnie wdzięku i gracji, ponieważ zawodnicy wykonują przygotowane wcześniej kilkuminutowe układy choreograficzne w rytm wybranej muzyki. Nie brakuje trudnych skoków czy piruetów a kolorowe stroje zawodników, często bogato zdobione błyszczącymi kamieniami, sprawiają, że pokazy są bardzo efektowne i widowiskowe. Popyt na uprawianie tej dyscypliny rośnie z roku na rok, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie zawodników biorących udział w tegorocznych zawodach w Rumi (liczba zawodników potroiła się względem poprzedniej edycji) a i liczna publiczność, która przybyła na to wydarzenie, potwierdziła duże zainteresowanie widowiskowymi zmaganiami zawodników.
       Klub UKS „Szóstka” Elbląg dopiero od niedawna wprowadził jazdę na rolkach do swojej oferty. W zasadzie, zainteresowanie tą dyscypliną pojawiło się w wyniku szybkiego rozmrażania elbląskich lodowisk. Lodowisko „Helena”, na którym najczęściej trenują klubowicze, jest rozmrażane już na początku kwietnia i startuje dopiero w październiku. Ten krótki okres dyspozycyjności lodu, powoduje, że łyżwiarze figurowi muszą szukać alternatywnych metod utrzymywania wysokiej kondycji łyżwiarskiej. Do tego służą zgrupowania łyżwiarskie i obozy łyżwiarskie na lodowiskach w innych miastach, czy właśnie trening na rolkach figurowych. Można powiedzieć, że te utrudnienia, z którymi borykają się elbląscy łyżwiarze figurowi, przyczyniły się do świetnej formy i wysokich umiejętności jazdy na rolkach figurowych i znalazły odzwierciedlenie w medalach otrzymanych na zawodach w Rumi.
       Klubowicze UKS „Szóstka” Elbląg deklarują, że to nie ostatnie zawody rolkarskie, w których brali udział i być może skuszą się na zaprezentowanie swoich umiejętności już niedługo – na zawodach Rewia Trophy – Cieszyn 2019, które odbędą się już 4 sierpnia 2019 roku. Będą to trzecie zawody w jeździe figurowej na rolkach w Polsce a pierwsze dla zawodników trenujących wrotkarstwo.
      
UKS Szóstka Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama