UWAGA!

Wrześniowe starty pięściarek UKS Kontra Elbląg (boks)

 Elbląg, Żaneta Cieśla i Sandra Kruk,
Żaneta Cieśla i Sandra Kruk, fot. M. Krasuń

Dwie zawodniczki elbląskiej Kontry Żaneta Cieśla i Sandra Kruk wróciły ze zgrupowania szkoleniowego kadry narodowej seniorek w Zakopanem, gdzie przygotowywały się do najważniejszej imprezy sezonu, czyli Mistrzostw Świata w Jeju (Korea).

Przed nimi starty w dwóch turniejach międzynarodowych. W pierwszej imprezie, w dniach 4-7 września, w Gliwicach staną do walki w 9. Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska, gdzie zaboksują z rywalkami z Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Cieśla wystąpi w kategorii wagowej 48 kg, natomiast Kruk w limicie wagowym do 57 kg.
       Następnie panie zaboksują w Kielcach, gdzie od 15 do 20 września odbędzie się 2. Memoriał im. Leszka Drogosza, w którym zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy aż z 29 krajów: Austrii, Armenii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kataru, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch.
       W Kielcach wystąpią tylko zawodniczki z wag „olimpijskich”, dlatego w biało-czerwonych barwach zobaczymy jedynie cztery Polki, wśród nich w kategorii wagowej do 60 kg Sandrę Kruk.
       Zajęte lokaty oraz poziom sportowy, jaki zaprezentują nasze zawodniczki na turniejach będą jednym z czynników decydujących o ich udziale w Mistrzostwach Świat w Korei, które odbędą sie w dniach 13-25 listopada.
      
Kamil Stemplewski, UKS „Kontra” Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama