UWAGA!

Wszystko co dobre… i po feriach

 Elbląg, Wszystko co dobre… i po feriach
fot. MOSiR

Potwierdza się stare powiedzenie, że wszystko co dobre szybko się kończy. Oczekiwana przez szkolną dziatwę i młodzież zimowa przerwa w nauce, przeszła już do minionych wydarzeń.

Od poniedziałku ruszyły lekcje w szkołach, a organizatorzy rekreacyjno –sportowych imprez w okresie trwania ferii zimowych z MOSiR-u podsumowują ich efekty, ale też już kontynuują po przerwie cykl amatorskich rozgrywek ligowych.
       W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował na ferie szczególnie bogatą ofertę i to nie tylko na administrowanych przez siebie obiektach, lecz włączył do niej, jak na nowoczesną firmę przystało, inne podmioty. MOSiR dziękuje za zaangażowanie współorganizatorom koordynowanych przez MOSiR bezpłatnych zajęć.
       Ta rozmaitość oferty spotkała się z dużym uznaniem, co odzwierciedlają dane statystyczne skrupulatnie prowadzone przez Dział Imprez MOSiR.
       Dodajmy, że ferie były dobrą okazją na zwiększenia czasu na treningi dla zawodniczek i zawodników z sekcji hokeja, łyżwiarstwa szybkiego, short-tracka i łyżwiarstwa figurowego. Każdego dnia do godzin południowych prowadzono szkolenia w których wzięło udział 704 zawodników. Natomiast od godz. 12.15 – 14.30 prowadzono bezpłatne zajęcia dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych z których skorzystało 2394 uczniów.
       Przez dwa tygodnie dosłownie oblegana była kryta pływalnia, na której prowadzono zajęcia w godzinach od 7.30 do 14.45. Uczestnicy to grupy zorganizowane z elbląskich klubów, półzimowisk i osoby indywidualne. Zanotowano 2002 wizyt w tym 324 bezpłatnych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ostateczny bilans potwierdza trafność oferty MOSiR na ferie zimowe, bowiem tylko z lodowiska i krytej pływalni skorzystało 7.573 uczniów.
       Dodajmy, że wszyscy uczestnicy imprez otrzymali słodycze ufundowane przez jeden z hipermarketów i Elbląski Szkolny Związek Sportowy ze środków przekazanych przez Departament Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Dziękujemy za wsparcie lokalnym mediom, które bardzo skutecznie promowały nasze przedsięwzięcie informacjami o programie ferii i jego realizacjach. To także wpłynęło na ilość osób uczestniczących w proponowanych zajęciach.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama