UWAGA!

Wycieczka rowerowa do Suchacza

 
Elbląg, Wycieczka rowerowa do Suchacza
fot. MOSiR

W niedzielę, 10 czerwca o godz. 10 MOSiR zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową. Tym razem miłośnicy dwóch kółek wybiorą się do Suchacza.

- Leżący nieopodal Elbląga Suchacz to miejscowość z bardzo ciekawą i nieznaną powszechnie historią. Przewodnikiem po tej miejscowości dla rowerzystów jadących w czerwcowej odsłonie Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie wiceprezes stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś, Sylwester Jarkiewicz – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
       W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Dłuższa przerwa będzie na punkcie widokowym w Suchaczu. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku, warto też zabrać lornetki. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
       Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych, z płyt betonowych oraz gruntowych. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub trekkingowych z działającymi przerzutkami i amortyzatorami.
       Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.
       Trasa: Elbląg-Łęcze-Pagórki-Ostrobrzeg-Kadyny-Suchacz-Nadbrzeże-Kamionek Wielki-Elbląg
       Mapa – łączna długość trasy to około 37 km.
       Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym, wiosennym powietrzu! Dla pierwszych 50 osób są przygotowane mapki GreenVelo: Królestwo nad Zalewem Wiślanym i Królestwo Warmia i okolice.
       Ruszamy 10 czerwca o godz. 10 z pętli przy ulicy Ogólnej.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama