Wyjazdowy remis Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Wyjazdowy remis Concordii (piłka nożna)

Pierwszy punkt w drugiej lidze zdobyli piłkarze Concordii. Elblążanie po ambitnej walce zremisowali w Siedlcach z tamtejszą Pogonią 0:0.

W pierwszej odsłonie spotkanie było bardzo wyrównane. Gra toczyła się przede wszystkim w środkowej części boiska. Gospodarze najlepszą okazję do uzyskania prowadzenia mieli w 26 min.. Po dośrodkowaniu Wiktora Lacha głową strzelał Adrian Dziubiński, ale piłka minęła o centymetry bramkę debiutującego w Concordii Hieronima Zocha. Elblążanie także raz zagrozili bramce Pogoni. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Damiana Szuprytowskiego, ale jego strzał był niecelny.
       Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy w przeciągu dwóch minut mieli dwie wymarzone okazje do zdobycia gola. Najpierw po dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego, Zoch obronił strzał z 7 metrów Marcina Nowaka, a po chwili w jeszcze lepszej sytuacji z pola bramkowego nie trafił do siatki Rafał Kosiec. Gospodarze zmarnowali swoje szanse i do głosu doszła Concordia. Dobrą okazję miał Mateusz Szmydt, ale jego strzał z pola karnego zablokowali obrońcy. Zawodnicy Pogoni nie mogąc sforsować dobrze grającej obrony pomarańczowo-czarnych próbowali strzałów z dystansu, ale nie zagroziły one przyjezdnym. W ostatniej minucie meczu Pogoń od straty bramki uratował dalekim wybiegiem bramkarz Olszewski i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
       Concordia zdobyła pierwszy, cenny ligowy punkt. W trzeciej kolejce spotkań elblążanie podejmą w niedzielę Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń Siedlce – Concordia Elbląg 0:0

Zobacz tabelę II ligi.

Pogoń: Olszewski, Augustyniak (76' Mudent), Nowak, Rodak, Guzek (46' Kosiec), Kwiatkowski, Agu, Dziubiński, Wójcik (46' Wasikowski), Steć, Lach (69' Misiowski)
       Concordia: Zoch, Zawierowski (64' Szmydt), Sadowski, Sambor, Bogdanowicz, Wiercioch, Florek, Szuprytowski, Stępień (65' Lepczak), Zejglić, Nadolny (77' Drewek)

Wyniki 2 kolejki spotkań II ligi grupy wschodniej:

Motor Lublin – Pelikan Łowicz 2:2, Pogoń Siedlce – Concordia Elbląg 0:0, Puszcza Niepołomice – Stal Rzeszów 1:4, Resovia Rzeszów – Unia Tarnów 4:1, Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:2, Świt Nowy Dwór Maz. - Radomiak Radom 1:4, Wisła Płock - Znicz Pruszków 0:0, Siarka Tarnobrzeg – Garbarnia Kraków 1:1, Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 1:2