UWAGA!

Z Heleną Pilejczyk o igrzyskach

 Elbląg, Z Heleną Pilejczyk o igrzyskach
fot. z prywatnego archiwum Heleny Pilejczyk

Po tygodniu XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014, mamy wszyscy powody do zadowolenia. Cztery złote medale dla Polski, to wiadomość o jakiej nie marzyliśmy w dniu rozpoczęcia zimowego, sportowego show. Elbląskich kibiców o tej porze roku interesuje łyżwiarstwo.

W sobotę z olimpijskiego toru, dotarła sensacyjna wiadomość: Zbigniew Bródka zdobył dla Polski pierwszy w historii złoty medal na 1500 m.
       Helena Pilejczyk, elbląska, brązowa medalistka ZIO w Squaw Valley z 1960 roku także na tym dystansie, podkreśliła, że Bródka przed odlotem do Soczi liczył na medalowy sukces, bo był dobrze do startu przygotowany. Olimpijka nie ukrywa, że ma nadzieje na kolejne sukcesy polskich panczenistów w Soczi.
       Jedna z prywatnych stacji telewizyjnych poprosiła elblążankę, by sięgnęła wspomnieniami do wydarzeń z ZIO rozegranych w 1960 roku w amerykańskim Squaw Valley. Tam po raz pierwszy w historii, polskie panczenistki zdobyły medale. Brązowy wywalczyła Helena Pilejczyk, łyżwiarka szybka z Elbląga, główna bohaterka tego specjalnego programu.
       Jego pierwsza część to wywiad rzeka prezentujący praktycznie całą sportową karierę wielce zasłużonej dla polskiego sportu zawodniczki jak też jej późniejsze medalowe dokonania na mistrzostwach świata weteranów.
       W drugiej, Helena Pilejczyk snuje osobiste wspomnienia ze startów. Autorzy filmu prezentują migawki z elbląskiego lodowiska Helena, archiwalne fotografie i co szczególnie cenne – sportowe trofea zawodniczki wraz z medalem olimpijskim.
       Dzięki okazanej nam życzliwości i zgodzie redakcji stacji na emisję filmu w internecie, ten cenny wspominkowy program z Heleną Pilejczyk w całości mogą elblążanie obejrzeć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce TV MOSiR.
       Serdecznie zapraszamy, bo to kolejna, znakomita okazja, by bliżej poznać Helenę Pilejczyk Honorową Obywatelkę Elbląga i jej olbrzymią sportową karierę.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nasz Elbląg to piękne i dumne miasto ze wspaniałą sportową historią lecz nasuwa się pytanie kiedy wybudują tu kryty tor do jazdy szybkiej na łyżwach. Wymienianych jest kilka miast lecz nasz Elbląg jakoś w dalszym ciągu traktowany jest po macoszemu.
Reklama