UWAGA!

Z Olimpii do PZPN

 Elbląg, Z Olimpii do PZPN
fot. nadesłana

Kręcąca się karuzela trenerska w polskiej piłce to zjawisko bardzo częste. W ostatnich dniach do pędzącego wagonika wskoczył był już trener Olimpii Kamil Syroka, z którego usług będzie korzystać Polski Związek Piłki Nożnej. W tym przypadku zmianę pracodawcy należy odbierać jako nagroda za profesjonalne wykonywanie zawodu.

Kamil Syroka od grudnia 2017 roku może pochwalić się licencją trenerską UEFA Elite Youth A. To drugie w kolejności najwyższe uprawnienie trenerskiej UEFA (tuż za UEFA Pro), a jednocześnie najwyższa licencja w piłce młodzieżowej. W ostatnim czasie pracował, wspólnie z trenerem Adamem Albertowiczem, z rocznikiem 2007, był także bankiem informacji dla drugoligowej Olimpii odpowiadając za analizę przeciwników. Trener Syroka prowadził również systematyczne testy motoryczne dla różnych grup wiekowych.

Praca w Olimpii trwała dekadę. Zaczęła się w roku 2009. - Trafiłem na Adama Urbanowicza, u którego odbyłem praktyki w szkole i w klubie. W 2010 skończyłem licencjat i zdobyłem tytuł trenera II klasy, a że dzienne studia magisterskie nie zabierały mi dużo czasu zadzwoniłem do trenera Urbanowicza czy mogę u niego odbyć dodatkowy staż trenerski. - poinformował Kamil Syroka.

Z jednej strony należy ze smutkiem przyjąć fakt, że Syroka żegna się z Olimpią, z drugiej zaś należy pogratulować awansu zawodowego. Co ciekawe, współpraca trenera z PZPN zaczęła się w 2015 roku od monitoringu projektu AMO (Akademia Młodych Orłów), później doszły GOSSM (Gimnazjalne Ośrodki Szkolenia Sportowego Młodzieży) oraz Mobilne AMO.

- Od roku jestem ściśle związany z programem certyfikacji, w którym uczestniczyłem jeszcze długo przed jego wystartowaniem. Następnie z ramienia Departamentu Szkolenia i Reprezentacji Narodowych zostałem wytypowany na członka komisji odwoławczej ds. Certyfikacji. - uściślił Kamil Syroka.

Należy pamiętać, że wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im zostały przyznane certyfikaty. Prac szkółek wymaga jednak weryfikacji, stąd propozycja stałej współpracy dla Syroki.

- Można powiedzieć, że w najbliższym czasie skupię się na sprawdzeniu czy szkółki realizują zadeklarowane zadania. Będę obserwował zajęcia danego podmiotu i przekazywał wskazówki dotyczące strony merytorycznej treningów w celu podniesienia poziomu szkolenia w Polsce. - podsumował Kamil Syroka

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama