UWAGA!

Z wiatrem i bez wiatru (żeglarstwo)

Elbląski jacht „Szafir” zdobył Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego.

Regaty, w których trofeum była Wstęga, odbyły się w niedzielę w Krynicy Morskiej. Wzięło w nich udział 36 jednostek. Zwyciężył dowodzony przez Henryka Malentowicza „Szafir”, a na kolejnych miejscach uplasowali się: „Berbeć II” (kapitan Ryszard Seroka) oraz „Ikar” z Kaliningradu, którym dowodził Jurij Prawdin. Dzień wcześniej, w sobotę, żeglarze walczyli o puchar burmistrza Krynicy Morskiej.
     - Wystartowało także 36 jachtów, ale brak wiatru sprawił, że do mety dotarło tylko 15 jednostek - mówi rzecznik Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Andrzej Bugajny.
     Wśród jachtów typowo regatowych najlepszy okazał się „Bezan” (kapitan Marcin Panek). Drugie miejsce w tej klasie zajął Mirosław Zemke na „Sacro”, a trzecie - Ryszard Seroka na „Berbeciu II”. W grupie regatowo - turystycznej zwyciężył „Ikar” (kapitan Jurij Prawdin), kolejne miejsca zajęli: „Weteran” (kapitan Dariusz Kisiel) i „Dar Karola”, pod dowództwem Karola Szramke. W klasie jachtów turystycznych wygrali: „Olaf” (kapitan Jarosław Borkowski) oraz dowodzona przez Krzysztofa Kleniewskiego „Arka - El”.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a może słówko o sobotnich wyścigach???
  • czy wszystkim piszących na temat regat tak trudno zapamietać, że kapitanem jachtu jest Jarosław Barkowski przez "A". A wszystkim żeglarzom wiatru na każde następne regaty, najmniej takiego jak w Nowej Pasłęce.
Reklama