UWAGA!

Żacy spisali się na medal

 Elbląg, Żacy spisali się na medal
fot. nadesłana

21 maja młodzi zawodnicy Olimpii rocznik 2009 rozegrali kolejny turniej w ramach ligi żaków. Tym razem gościliśmy na orliku w Gronowie Górnym, gdzie swoje mecze rozgrywa Elbląska Szkółka Piłkarska.

Jako że w rozgrywkach ligi żaków rocznik 2009 wystawia dwie drużyny, wiedzieliśmy, że data tej kolejki jest bardzo niefortunna. Tego dnia wielu chłopców nie mogło zagrać, gdyż mieli swoje obowiązki związane z przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej.
       Ci, którym termin jednak pozwolił, stanęli na wysokości zadania, a nie było ono łatwe. Każdy z zawodników grający w Olimpii II rozegrał średnio 60 minut, a Olimpii I aż 72 minuty czystej gry! Grając z pełnym zaangażowaniem, to naprawdę duży wysiłek. Do tego boisko, które było bardzo krótkie, za to szerokie, wymuszało dużo gry 1x1. Wszyscy spisali się świetnie. Brawo!
       Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Olek Stolarski i Franek Śluzek za poświęcenie i nieopuszczenie drużyny mimo bólu kostki i ręki (dodatkowo jeszcze Franek za strzelenie bramki, a przecież jest bramkarzem), Franek Ujazda za świetną grę w obronie i Marcel Klimowski za najładniejszą bramkę kolejki (z pierwszej piłki z kilkudziesięciu metrów).
       Choć wynik to sprawa wręcz trzeciorzędna, to należy wspomnieć, że zawodnicy Olimpii II wygrali z rówieśnikami z Concordii 3-1 i nieznacznie przegrali po wyrównanym pojedynku z ESP 1-2. Olimpia I natomiast przedłużyła serię meczy bez porażki do 12, wygrywając z Concordią 3-1 i remisując z ESP 2-2.
      
       Skład Olimpii:
       Mateusz Deptuła, Kuba Zieliński, Nikodem Michalski, Marcel Klimowski, Franek Ujazda, Kacper Rakoczy, Franek Śluzek.
       Igor Piotrowski, Olivier Sokołowski, Wojtek Jankowiak, Olek Stolarski.
       Kolejną kolejkę rocznik 2009 rozegra jako gospodarz 28 maja na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. Początek zmagań o godz. 16:30. Zapraszamy!
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wyrazy uznania dla chłopaków za poświęcenie pomimo bólu, ale czy trener nie powinien jednak zdecydować o zejściu chłopaków z boiska. Ból może być spowodowany przez poważną kontuzję. Byłem kiedyś świadkiem jak w jednej z drużyn Olimpii grał chłopak z wysoką gorączką, a trener o tym wiedział i nie reagował.
Reklama