UWAGA!

Zapisz się i pobiegnij, by uczcić Niepodległą

 
Elbląg, Panie zdominowały szkołę biegania
Panie zdominowały szkołę biegania (fot. Anna Dembińska)

Ponad 200 osób liczy już lista uczestników Biegu Niepodległości, zapisy przyjmowane są jeszcze przez miesiąc. Wśród biegaczy nie powinno zabraknąć osób, które pod okiem doświadczonych zawodników trenują w szkole biegania.

Szkoła biegania, organizowana przez Stowarzyszenie EL Aktywni, ruszyła kilka tygodni temu. Na treningi w poniedziałki, środy i piątki (zbiórka przy hali MOS przy ul Kościuszki o godz. 19) przychodzi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, przeważają panie.
       - Trenuję od początku szkoły biegania, to mój szósty albo siódmy trening. Wrażenia bardzo fajne. Bieganie to już mój nałóg. Wcześniej też biegałam, ale nie w grupie. W Biegu Niepodległości chce wystartować na dystansie jednej pętli, czyli ponad 3 kilometrów – mówi pani Agnieszka.
       - Szwagierka mnie namówiła. Bardzo mi się podoba, z reguły jestem dwa razy w tygodniu na treningu, bo nie zawsze praca mi pozwala. Gdy nie mogę przyjść, czuję że czegoś mi brakuje – przyznaje pani Ania.
       Wszyscy uczestnicy szkoły biegania zapowiadają, że wezmą udział w Biegu Niepodległości, który już 11 listopada odbędzie się po ulicach Elbląga. Przypomnijmy, że biegacze mają do wyboru start na dystansie 10 km, 3333 metrów oraz w trzyosobowych sztafetach. Odbędą się również biegi towarzyszące dzieci. Trasa biegu będzie przebiegała ulicami Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną, gdzie będzie start i meta. Zapisy na zawody przyjmowane są do 2 listopada przez internet. Wpisowe w zależności od wieku to 20 lub 30 zł. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal i będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł.
       Organizatorem Biegu Niepodległości są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama