UWAGA!

Zawodniczki EKS powołane do kadry

 
Elbląg, Zawodniczki EKS powołane do kadry

Po raz kolejny szeregi reprezentacji Polski zasilą piłkarki Startu Elbląg. Na najbliższą konsultację szkoleniową selekcjoner kadry narodowej zaprosił dwie rozgrywające i jedną bramkarkę EKS. Poznaliśmy także kolejnego rywala naszej drużyny w rozgrywkach Pucharu Polski.

Aż trzy zawodniczki EKS Start Elbląg zaprosił szkoleniowiec Leszek Krowicki na najbliższą konsultację szkoleniową. Dwie z nich Patrycja Świerżewska oraz Paulina Uścinowicz regularnie powoływane były na zgrupowania kadry B i dla obu będzie to debiut w pierwszej kadrze. Z kolei Wioleta Pająk uczestniczyła w rozgrywkach kadry młodzieżowej. - To moje pierwsze powołanie do pierwszej reprezentacji - powiedziała Patrycja Świerżewska. - Cieszę się, że moja ciężka praca została doceniona, dzięki temu zostałam wyróżniona i jadę na to zgrupowanie. To kolejny krok w realizacji moich sportowych celów - dodała rozgrywająca Start.
       Trener Leszek Krowicki zdecydował się sprawdzić nowe zawodniczki, powołał jedynie piłkarki grające w Polsce. Na zgrupowaniu zabraknie doświadczonych zawodniczek: Karoliny Kudłacz-Gloc, Adrianny Płaczek, czy Moniki Kobylińskiej, wolne dostała także Kinga Achruk. Pod nieobecność znanych piłkarek okazję do zaprezentowania się głównemu szkoleniowcowi będą miały debiutantki. Kadra spotka się 27 stycznia w Kobierzycach, gdzie będzie trenować przez trzy dni.
      
       Powołane zawodniczki:
       bramkarki: Weronika Gawlik, Barbara Zimna, Wioleta Pająk
       rozgrywające: Patrycja Świerżewska, Paulina Uścinowicz, Aleksandra Rosiak, Ewa Urtnowska, Małgorzata Buklarewicz, Kinga Jakubowska, Honorata Syncerz, Alicja Pękala, Dominika Więckowska
       skrzydłowe: Aneta Łabuda, Dagmara Nocuń, Adrianna Górna, Mariola Wiertelak
       kołowe: Sylwia Matuszczyk, Joanna Szarawaga
      
       Wczoraj (17 stycznia) rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Start o półfinał zawalczy z Pogonią Szczecin - Rozgrywki 1/4 finału Pucharu Polski odbędą się 13 lutego w Elblągu - powiedziała Aleksandra Jędrzejczyk. - Z pewnością będzie to niezwykle interesujące spotkanie, gdyż prezentujemy przybliżony poziom gry. Ze swojej strony mogę obiecać, że nasz zespół będzie bardzo dobrze przygotowany do tego spotkania i z pełną determinacją oraz zaangażowaniem będziemy w stanie spełnić oczekiwania trenerów, kibiców, ale i nas samych. Cieszymy się, że rozegramy ten mecz na własnym parkiecie, gdzie ósmym zawodnikiem będą nasi wspaniali kibice, którzy swoim dopingiem poniosą nas do zwycięstwa ido kolejnej rundy - dodała zawodniczka.
      
       Wszystkie pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski:
       EKS Start Elbląg - SPR Pogoń Szczecin
       MKS Perła Lublin - UKS PCM Kościerzyna
       KPR Jelenia Góra - Metraco Zagłębie Lubin
       KPR Gminy Kobierzyce - Energa ZS Koszalin
      
Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama