Zawodniczki Startu z medalami

Elbląg, Paulina Stapurewicz i Katarzyna Cygan
Paulina Stapurewicz i Katarzyna Cygan (fot. nadesłane)

Młode piłkarki Startu wywalczyły srebrny medal w Warnie. Paulina Stapurewicz oraz Katarzyna Cygan zostały wicemistrzyniami Europy dywizji B. Nowa zawodniczka EKS dwukrotnie została wybrana MVP.

Piłkarki ręczne EKS Start Elbląg w nieco okrojonym składzie przygotowują się do sezonu 2019/2020. Treningów z zespołem nie wznowiły trzy zawodniczki, które brały udział w mistrzostwach Europy dywizji B do lat 19 oraz międzynarodowym turnieju w Policach.
       Do Warny udała się Paulina Stapurewicz oraz nowa piłkarka EKS Katarzyna Cygan. Polki rozpoczęły zmagania mistrzowskie od zwycięstwa nad Izraelem. Biało-czerwony przeszły przez fazę grupową jak burza, ograły także Bośniaczki, zremisowały z Ukrainą, pewnie pokonały Finlandię i awansowały do półfinału. Tam czekały na nie Bułgarki, jednak gospodynie nie były w stanie zatrzymać podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej. W finale Polki spotkały się z Serbkami. Na przeciwko siebie stanęły dwie niepokonane dotąd drużyny i w tym starciu nieznacznie lepsze były rywalki. Polki zakończyły wicemistrzostwa Europy dywizji B ze srebrnymi medalami. Duży udział w tym miały dwie zawodniczki Startu, Paulina Stapurewicz rzuciła w sumie cztery gole, natomiast Katarzyna Cygan aż dwadzieścia jeden i dwukrotnie przyznano jej tytuł MVP.
       Z kolei Wiktoria Tarczyluk wraz z koleżankami z reprezentacji Polski z rocznika 2002 brała udział w międzypaństwowym towarzyskim turnieju piłki ręcznej w Policach. Był to ostatni etap przygotować kadrowiczek do sierpniowych mistrzostw Europy. Pierwszego dnia turnieju biało-czerwone pokonały Białoruś 28:20, elblążanka wpisała się na listę strzelczyń czterokrotnie. Kolejnego dnia Polki ograły Chorwatki, a w finale spotkały się z Dunkami. Niestety nasza reprezentacja z Wiktorią Tarczyluk w składzie przegrała z mocnymi rywalkami 23:30.

Elblążanki wkrótce powrócą do zajęć z pozostałymi zawodniczkami Startu. W czwartek (25 lipca) o godz 18 w HSW przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się wspólny trening piłkarek z kibicami, na który zawodniczki serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków drużyny.