UWAGA!

Zmiany w sztabie szkoleniowym Olimpii

 
Elbląg, Adam Boros do pomocy w prowadzeniu zespołu będzie miał od tego sezonu Tomasza Wierciocha
Adam Boros do pomocy w prowadzeniu zespołu będzie miał od tego sezonu Tomasza Wierciocha (fot. Anna Dembińska)

Można stwierdzić, że tegoroczne lato przy Agrykola 8 będzie obfite pod względem zmian. Najpierw poznaliśmy zawodników, którzy nie będą już reprezentować żółto-biało-niebieskich barw, systematycznie poznajemy nazwiska pozyskiwanych piłkarzy, czas na zmiany w sztabie szkoleniowym.

Pierwszym trenerem Olimpii pozostaje oczywiście Adam Boros, związany z klubem od 2 grudnia 2013 roku. Jest nie tylko najdłużej pracującym trenerem w II lidze, ale także we wszystkich centralnych rozgrywkach w Polsce (Ekstraklasa, I liga, II liga). Olimpię prowadził już w 164 meczach ligowych, w których może pochwalić się bilansem: 96 zwycięstw, 37 remisów, 31 porażek.
       Do sztabu trenerskiego dołączył Tomasz Wiercioch, ostatnio trener rocznika 2012. Będzie pełnił funkcję drugiego trenera Olimpii. Starsi kibice pamiętają Tomasz Wierciocha z gry przy Agrykoli przede wszystkim w drużynie prowadzonej przez Adama Fedoruka. Drugi trener Olimpii grał w zespole, który po wieloletnim marazmie w niższych ligach awansowała do III ligi. Wierciocha pamiętamy także z – wspominanych z dużym sentymentem – meczów Pucharu Polski z GKS Bełchatów (19 października 2001) i Arką Gdynia (28 sierpnia 2002) wygranych po 2:1.
       30 czerwca zakończyła się umowa z masażystką Elżbietą Sowińską, z którą klub był związany w ostatnich trzech sezonach. Klub pragnie podziękować pani Elżbiecie za pracę i nie wyklucza współpracy w przyszłości.
       W sztabie szkoleniowym pozostaje trener bramkarzy Adam Urbanowicz, który pracuje z pierwszą drużyną nieprzerwanie od grudnia 2013 r. Z drugoligową Olimpią pozostaje także Dariusz Kaczmarczyk, który oprócz pomocy w treningach odpowiadać będzie za sprawy organizacyjne i logistyczne związane z odpowiednim funkcjonowaniem drużyny.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg.
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • czyli sami swoi kolesie doją kasę
 • prezesie guminiak dlaczego milczysz udziel wreście wywiadu na łamach portelu nie ma chyba żadnego problemu prawda wielebny!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  6
  Elbląg(2018-07-05)
 • WIELEBNY koniec siedzenia za biurkiem trzeba się wziąść za pracę i udzielić informacji na temat transferów i innych spraw związanych z klubem ZKS OLIMPIA ELBLĄG
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  Elbląg(2018-07-05)
 • Cierpliwości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Grubciu(2018-07-05)
 • No dobra. Co z tego że pan Boros tak długo jest trenerem Olimpii Elbląg. Co On takiego osiągnął przez te 5 lat ? tzn w której lidze objął zespół i w której gra dziś?
 • Kolejna podpowiedz dla zarzadu i trenera Joao CriciumA z Huraganu i Kamil Zalewski z Olimpii Zambrow sa tez ciekawi zawodnicy w Baltyku Gdynia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Maczawada(2018-07-05)
 • nieudcznicy wyje. .. .. li pania Ele, klub parafialny. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  sami/swoi(2018-07-05)
 • A w Concordi kolejny transfer. ..
 • Bogdanowicz i prawdopodobnie Galik z Huraganu w Olimpii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Ja i on(2018-07-05)
 • Posada dla Borosa niczym tron papieski czyli kolejny odcinek wielkiego kabaretu, obłudy i kolesiostwa. W 1965 roku urodziła się wielka postać w naszym mieście dla, której godność, honor i pozytywny wizerunek są czystą abstrakcją. Dotyczy to również tego marionetkowego zarządu, który tylko potrafi omamiać kibiców, a osiągnięć sportowych na pewno nie będzie. Ile już lat jest powielany taki scenariusz budujący jedynie czyjeś portfele, warto się nad tym zastanowić i bardzo dokładnie przemyśleć.
 • No to Boros ma swojego agenta przy sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  kolega,grubego(2018-07-05)
 • Brawo Olimpia. Sukces potrzebuje ciszy, a ja wiem ze dwa nazwiska są dobre co przyjdą niedługo tuż już. Za Ele widziałem dzisiej też gościa znanego i dobrego speca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Konfitura (2018-07-05)
Reklama