UWAGA!

Żuławska hydrotechnika na rowerach

 Elbląg, Żuławska hydrotechnika na rowerach

Nadszedł czas odpocząć po rowerowych wspinaczkach przez Wysoczyznę Elbląską i dlatego też kolejna wakacyjna wycieczka rowerowa będzie prowadziła po płaskich Żuławach Elbląskich.

Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Wikrowo do Szopów, zaś trasa powrotna będzie prowadziła przez Gajewiec, Żurawiec i Raczki Elbląskie. Zobacz mapę – 30 km. Na trasie będzie dominował asfalt, ale nie zabraknie także betonowych płyt oraz odcinka bruku.

– Poza zabytkowym, niestety nieczynnym, mostem zwodzonym na Tynie w Szopach od niedawna pracuje stacja uzdatniania wody zaopatrująca Elbląg w doskonałej jakości wodę – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Dzięki uprzejmości Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji będziemy mogli ją obejrzeć od wewnątrz i wysłuchać fachowego komentarza jej kierownika Ireneusza Leszczyńskiego

Tempo jazdy będzie spokojne, dopasowane do możliwości grupy i nawierzchni drogi. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie poświęcony na obejrzenie stacji uzdatniania wody. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 14, jest bezpłatny.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, na postojach zachowujemy dystans 2 metrów, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy osłony ust i nosa.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w przerzutki. Proszę pamiętać o kremach do opalania i odpowiednim zapasie napojów w przypadku upału.

Również w 2020 roku trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2020). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Ruszamy w niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 10 z placu przy katedrze.

Tekst i fot. MOSiR

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama