Zwycięska wiosna rezerw

Elbląg, Rezerwy Olimpii okonały granicę
Rezerwy Olimpii okonały granicę (fot. Michał Skroboszewski, arch portEl.pl)

15 punktów w sześciu meczach – tak wygląda bilans wiosny w wykonaniu drugiej drużyny Olimpii. Elbląg. Dziś (5 maja) podopieczni Szymona Wagi pokonali sąsiada z tabeli – Granicę Kętrzyn.

- Dla nas największym skokiem było przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej. Dlatego jesienią dostaliśmy parę razy „po uszach”. Dziś okrzepliśmy i jesteśmy w stanie powalczyć w tej lidze z każdym – mówił Szymon Waga po dzisiejszym meczu z Granicą Kętrzyn.
       Różnicę w grze rezerw widać chociażby po obu meczach z Granicą. Jesienią podopieczni Szymona Wagi przegrali w Ketrzynie 0:3, dziś gładko wygrali 3:1, cały czas mając mecz pod kontrolą.
       - Lekko, łatwo i przyjemnie nie było. Granica miała swoje okazje, my mieliśmy swoje. Przy lepszej skuteczności i lepszym tzw. „ostatnim podaniu” mogliśmy pokusić się o lepszy wynik – mówił Szymon Waga.
       Mecz na początku był wyrównany. Olimpijczycy rozpoczęli dość udanie, już w 2. minucie Norbert Nestorowicz popisał się ładnym rajdem zakończonym podaniem do Oskara Bradtke, ten jednak chybił. Z upływem czasu Olimpijczycy zaczęli przejmować kontrolę nad meczem, a ukoronowaniem tego była bramka Oskara Bradtke w 35. minucie. Zawodnik Olimpii w ten sposób wykończył swój kilkunastometrowy rajd.
       W drugiej części spotkania Olimpijczycy nadal szturmowali bramkę Mateusza Paplińskiego. Wynik podwyższył wprowadzony po przerwie Sebastian Kulesz, który wykorzystał „gapiostwo” obrony Granicy i wpakował piłkę do pustej bramki.
       Kilka minut później goście strzelili kontaktową bramkę: Dawida Kapłona pokonał Paweł Kowalewski. Doświadczonemu piłkarzowi gości udało się oszukać obrońców Olimpii i z dystansu ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
       Stracony gol nie podłamał gospodarzy, którzy dążyli do podwyższenia rezultatu i w 81. min. Oskar Bradtke ładnym strzałem ustalił wynik meczu. Olimpijczycy atakowali do ostatnich minut, ale brak skuteczności uniemożliwił podwyższenie wyniku.
       - Cieszy mnie, że byliśmy w tych wiosennych meczach stroną dominującą. Na wiosnę wygraliśmy pięć meczów, przegraliśmy jeden, ale piłkarsko zawsze byliśmy lepsi – podsumował trener rezerw Olimpii.
       Teraz podopiecznych Szymona Wagi czekają trzy mecze na wyjeździe – pierwszy już za tydzień z Motorem Lubawa. W Elblągu rezerwy zobaczymy dopiero 29 maja w spotkaniu z Tęczą Miłomłyn.

Olimpia II Elbląg – Granica Kętrzyn 3:1 (1:0)
       Bramki:
1:0 – Bradtke (35. min.), 2:0 – Kulesz (59. min.), 2:1 – Kowalewski (64. min.), 3:1 – Bradtke (81. min.)

Olimpia II: Kapłon – Sarnowski, Olewnik (70' Komorowski), Krasa, Zaleski (46' Kulesz), Ziewiec (86' Kondratowicz), Wierzba, Kordykiewicz (73' Kottlenga), Bradtke, Milanowski, Nestorowicz (88' Mazurek)