UWAGA!

Zwycięski sparing trampkarzy Olimpii

 
Elbląg, Zwycięski sparing trampkarzy Olimpii
fot. nadesłana

Rocznik 2005 Olimpii Elbląg to jeden z lepiej zapowiadających się drużyn młodzieżowych Akademii żółto-biało-niebieskich. Systematyczne mecze z drużynami z innych województw może tylko zaprocentować, a obecne zwycięstwa potwierdzają tezę, że drużyna jest mocna. W sobotę (3 lutego) Olimpia wygrała z Jaguarem w Gdańsku 2:1.

Spotkanie z reprezentantem województwa pomorskiego to w ostatnim czasie norma dla podopiecznych Rafała Starzyńskiego. Warto wspomnieć chociażby o meczu z Arką w Gdyni z 12 stycznia bieżącego roku wygranym przez Olimpię 3:2. Wyrównane i zacięte spotkanie było także przy okazji konfrontacji z Jaguarem.
       Początek zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy zepchnęli żółto-biało-niebieskich do obrony grając wysoko, szybko i agresywnie. Efekt dominacji przyszedł stosunkowo szybko, bo jedna z pierwszych groźnych akcji zakończyła się bramką i wyjściem Jaguara na prowadzenie.
       Olimpia na właściwe tory weszła dopiero po kilkunastu minutach i ostatecznie dostosowali się do tempa, zaś mecz się wyrównał. Oba zespoły grały z animuszem, wykazując się zaangażowaniem i obie dążyły do zwycięstwa. Kolejna bramka spowodowała radość w szeregach Olimpii. Remis. Do wyrównania, po ładnej akcji całego zespołu, doprowadził Mateusz Głowiński, któremu asystował Filip Sokół.
       Remis utrzymywał się przez długi czas, ale na boisku działo się sporo. Warto wspomnieć o niewykorzystanym rzucie karnym przez gospodarzy, Olimpia zaś obijała bramkę przeciwników uderzając dwukrotnie słupek i raz poprzeczkę.
       Dopiero na 20 minut przed końcem, w zamieszaniu w polu karnym, po rzucie rożnym Kordian Stolarowicz wyprowadził Olimpię na prowadzenie. To była ostatnia bramka w meczu dająca zwycięstwo Żółto-biało-niebieskich 2:1.
       - Podsumowując grę kontrolną należy powiedzieć, że była bardzo wyrównana i zacięta, a jednocześnie otwarta, bowiem obu zespołom zależało na zwycięstwie. Wydaje mi się, że gospodarze byli od nas nieco szybsi, ale po mocnym tygodniu pracy na obozie, taka sytuacja jest zrozumiała. Mimo wszystko potrafiliśmy stworzyć wiele okazji do zdobycia bramek, a momentami zdominować wyraźnie przeciwnika. Cieszę się, że jeszcze w nieoptymalnej formie oraz składzie, nie daliśmy się zdominować i to grając na wyjeździe - podsumował trener Olimpii, Rafał Starzyński.
       Jaguar Gdańsk - Olimpia 1:2
       Olimpia: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Filip Kasprzykowski, Filip Sokół, Szymon Grączewski, Mateusz Głowiński, Tymek Pryczkowski, Tomek Łoś, Dawid Olejniczak, Kordian Stolarowicz.
       Ponadto zagrali: Kacper Łaszak, Michał Tyburski, Bartek Gumiński, Paweł Pytelewski, Alan Dziurdzia, Szymon Szopiński, Denis Van Ieperen.
      

       Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama